Kominki.org   >   Relaks przy kominku

Relaks przy kominku

"Siedem lat w Tybecie"
nasza biblioteka
11-04-2018
Austriacki alpinista Heinrich Harrer w 1939 roku wyruszył z niemiecką wyprawą w Himalaje. Niestety, plany zdobycia Nanga Parbat pokrzyżował wybuch II wojny światowej, która zastała podróżników w Indiach. Po internowaniu przez Brytyjczyków Harrer próbował wielu ucieczek z obozu, aż w końcu dopiął swego – w 1944 roku z Peterem Aufschnaiterem dotarli do odciętego od świata Tybetu.
Odmienność kulturowa i religijna Wschodu od wieków budziła zainteresowanie Europejczyków. Jak pisze Antoni Lande we wstępie do książki: „Literatury europejskie mimo różnic wykazują wielkie podobieństwo. W istocie jest to jedna i ta sama literatura. Wschód na każdym południku ma postać inną, odrębną, nigdy i nigdzie się nie powtarza, zawsze jest oryginalny. I dlatego poznanie tych literatur – pomimo dalekich wpływów wzajemnych – samorodnych, jest niezmiernie ciekawe i godne uwagi”.
"Zwróć się do mnie"
nasza biblioteka
15-03-2018
To drugi tom z bestsellerowej serii o przygodach Kathleen Turner, skromnej barmanki, którą życie zaskakuję na każdym etapie. Przeczytaj tę książkę, a będziesz cieszyć się szczęściem bohaterki. Jej rozterki staną się Twoimi rozterkami, ale udzieli się Tobie także jej osobisty urok. To książka, od której trudno się oderwać!
"Tajemnice wszechświata w 100 symbolach"
nasza biblioteka
28-02-2018
Publikacja jest wspaniale ilustrowanym kompendium przedstawiającym znaki i symbole, które – jak wierzono – umożliwiają wtajemniczonym poznanie i zrozumienie sekretów wszechświata. Książka odsłania treści ukryte w emblematach występujących w każdej religii, w astrologii, sztuce i literaturze, ujawnia sekretne znaczenia tajemniczych przedmiotów.
"Cydr z Rosie"
nasza biblioteka
15-02-2018
Wraz z Lauriem Lee podróżujemy w przeszłość, do czasów tuż po I wojnie światowej, do małej i ubogiej angielskiej wioski w Gloucestershire. To tam w gronie licznego rodzeństwa, pod opieką porzuconej przez męża matki, autor spędził dzieciństwo i wczesną młodość. Wśród nieokiełznanej przyrody wioski Slad położonej w dolinie, odciętej od świata zewnętrznego, życie mieszkańców trwa od wieków niemal w niezmienionej formie.
"Przewodnik po tajemnicach nauki"
nasza biblioteka
15-02-2018
Autor opowiada o 100 teoriach, eksperymentach, odkryciach lub zdarzeniach, które mają znaczący wpływ na różne obszary nauki: od klonowania zwierząt po tworzenie ludzkich cyborgów, od poszukiwania neutrin po teorię chaosu. Poszczególne rozdziały dotyczą ludzkiego ciała, psychologii, nauk społecznych, naszej planety i kosmosu. W ten sposób powstał fascynujący przewodnik po najdziwniejszych i najciekawszych, a mało znanych zdarzeniach w historii nauki.
"Album mojego psa"
nasza biblioteka
22-01-2018
Ten pamiątkowy album pozwoli każdemu właścicielowi psa uwiecznić niepowtarzalne momenty wspólnego życia i cieszyć się nimi w każdej chwili. Pierwsze dni pobytu psa w twojej rodzinie, poznawanie siebie nawzajem, wybór miejsca spania, psie zabawki, zabawne przypadki w domu, niezbędne akcesoria i prezenty, wizyty u weterynarza, śmieszne pozy, wspólne wyjścia i wyjazdy na wakacje.
Pojawienie się dronów wprowadziło zupełnie nową jakość do filmu i fotografii. Fotografowanie z drona to obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników dronów, fotografów, filmowców, jak również osób uprawiających sporty ekstremalne, pragnących w efektowny sposób uwiecznić swoje wyczyny.
"Koki i warkocze. Fryzury dla dziewczynek"
nasza biblioteka
25-12-2017
Oryginalne warkocze, koki, zabawne końskie ogony. Książka proponuje 24 fryzury dla dziewczynek na przyjęcia urodzinowe, na wakacje, jak i na co dzień. Wszystkie pomysły znakomicie nadają się do upiększania główek czarnych, blond lub rudych. Krok po kroku pokazane jest tworzenie każdej fryzury. Można je stosować dla każdego rodzaju włosów. Wszystkie koleżanki będą ich zazdrościć.
"Żelazny Jan"
nasza biblioteka
08-12-2017
Porywająca podróż przez mitologię, literaturę i psychologię w poszukiwaniu istoty męskości. Fascynująca opowieść o męskości i męskiej inicjacji, ale także o problemach i wyzwaniach w życiu współczesnego mężczyzny. Jest nowoczesną, a zarazem bardzo starą wizją tego, co nazywamy męskością. Potwierdza siłę mitów i tradycji w przypominaniu i utrwalaniu odwiecznych prawd. Robert Bly jest poetą, gawędziarzem, tłumaczem i wykładowcą.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    11

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach