Kominki.org   >   przeglądy  >   Kominy  >   Systemy kominowe Kominus

Kominy

Systemy kominowe KominusArtykuł reklamowy

03-03-2017
drukuj

Jednościenne wkłady kominowe wykonane ze stali nierdzewnej

Wkłady kominowe marki Kominus wykonywane ze stali nierdzewnej mogą służyć do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania, opalanych gazem lub olejem opałowym (system KS) lub ekologicznych paliw stałych (system KZS).

 

Kominy izolowane

System izolowanych rur i kształtek służący do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania opalanych gazem lub olejem opałowym (system KD) lub ekologicznymi paliwami stałymi (system KZD). Zastosowanie izolacji w systemie kominowym pozwala na poprowadzenie go poza szachtem.

 

Przyłącza kominek – komin ze stali węglowej

System KB służy do wykonywania przyłączy kominek - komin z palenisk opalanych ekologicznymi paliwami stałymi. Elementy wykonane są ze stali o grubości 2,0 mm malowanej czarną żaroodporną farbą. Ze względu na znaczną grubość ścianki oraz odpowiednie właściwości stali, a także zastosowanie żaroodpornej farby system jest odporny na działanie wysokich temperatur, które towarzyszą spalaniu ekologicznych paliw stałych.

 

Regulator ciągu kominowego – Nowość

Element ten służy do regulacji ciągu kominowego, przez co zapobiega stracie kominowej obniżającej sprawność urządzenia grzewczego. W przypadku zbyt dużego podciśnienia w przewodzie kominowym, dochodzi do otwarcia klapy w regulatorze. Dzięki temu, do komina doprowadzane jest powietrze, które po wymieszaniu ze spalinami powoduje ich schłodzenie, zwiększenie oporów przepływu, a tym samym redukcje podciśnienia w kominie. Skutkiem tego jest zmniejszenie ciągu.

 

Nasady kominowe

Firma Kominus oferuje szeroki wybór nasad przeznaczonych do systemów spalinowych, dymowych, a także wentylacyjnych.

Nasady Rotomax, popularnie nazywane strażakami, przeznaczone są do przewodów spalinowych i dymowych. Poprzez zastosowanie samonastawnej osłony chronią one przed niepożądanym wpływem wiatru na hamującym przepływ spalin w przewodzie kominowym . Dodatkowo chronią one przewód przed deszczem i śniegiem. W celu ochrony łożysk przed cząstkami stałymi znajdującymi się w dymie oraz czynnikami atmosferycznymi umieszcza się je w obudowie znajdującej się w górnej części nasady.

Nasady Turbomax przeznaczone są przede wszystkim do przewodów wentylacyjnych, a także spalinowych opalanych gazem lub olejem opałowym. Obracająca się nasada w kształcie kuli wytwarza podciśnienie, dzięki któremu dochodzi do wytworzenia ciągu w kanale wentylacyjnym.

Nasady Turbowind i Powerwind – Nowość

Nasady Turbowind to również nowość w naszej ofercie. Podobnie do nasad Turbomax wspomagają one ciąg kominowy, jednak wyróżniają się tym, że nie posiadają elementów ruchomych, co dodatkowo wpływa na ich trwałość. Uniwersalność nasad Turbowind pozwala na zastosowanie ich zarówno w przewodach spalinowych, dymowych, jak i wentylacyjnych.

Nasada Powerwind to najnowszy opatentowany przez naszą firmę produkt o działaniu podobnym do nasady Turbomax. Ciąg kominowy wspomaga dodatkowo wirnik umieszczony w wewnętrznej części nasady, który jest napędzany obrotową turbiną w kształcie kuli.

 

Jakość naszych produktów

Wszystkie produkowane systemy kominowe spełniają wysokie wymagania jakościowe, które potwierdzają otrzymane certyfikaty. Wydawcą certyfikatów jest MPA NRW – Materialprüfungsamt Nordhein-Westfalen, uznany niezależny instytut badania zgodności produktów z normami. Ze względu na możliwości laboratoryjne, doświadczenie i kadrę specjalistów jest to najbardziej uznana instytucja kontrolująca zgodność z normami. Nasady kominowe dodatkowo poddawane są testom laboratoryjnym przeprowadzanym w zewnętrznych instytucjach, które potwierdzają ich korzystny wpływ na odprowadzenie spalin lub powietrza z przewodów kominowych.

 

Kominus Polska Sp. z o.o.

Łężkowice 112, 32-015 Kłaj

tel. 12 284 27 73

tel./fax 12 284 45 44

www.kominus.com.pl

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach