Kominki.org   >   przeglądy  >   Kominy

Kominy

Prodmax
23-03-2017
Decydując się na zakup systemu kominowego, ważne jest aby był on właściwie dopasowany do wymagań urządzenia grzewczego oraz miał odpowiednią średnicę przyłącza. Nawet najlepszy piec czy kominek będzie pracował mało efektywnie jeśli będzie nieodpowiednio dobrany układ odprowadzający spaliny.
Sprawne funkcjonowanie kominka zależy nie tylko od prawidłowej jego budowy i stosowania odpowiedniego opału, ale także od dobrania prawidłowego do wymagań paleniska przewodu kominowego i właściwej jego budowy. Przepisy prawa budowlanego oraz Polskie Normy odnośnie kominów narzucają wiele wymagań w tym zakresie. Zgodnie z nimi komin powinien być samodzielny, przeznaczony tylko dla jednego urządzenia kominkowego. • o prawidłowym przekroju;
Ogień w salonie a dobry komin - Leier
Artykuł reklamowy
03-03-2017
Ogień w salonie, o którym marzy wiele rodzin, będzie zamknięty w kominku, piecyku albo piecu kaflowym, a do tego potrzebny jest komin. Najlepiej budować komin wiedząc, jakie będzie urządzenie i dobrać jego parametry do wymagań tego urządzenia. Jeśli decyzja taka jeszcze nie zapadła, kierujmy się ogólnymi zasadami wyboru komina do paleniska na paliwa stałe.
Kominy systemowe ze stali sprawdzają się nie tylko przy nowych projektach domów. Można je zastosować także w starszym budownictwie. Marzenia o kominku stają się dziś realne, nawet wtedy, gdy nie mamy wolnego szachtu.
Systemy kominowe Kominus
Artykuł reklamowy
03-03-2017
Wkłady kominowe marki Kominus wykonywane ze stali nierdzewnej mogą służyć do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania, opalanych gazem lub olejem opałowym (system KS) lub ekologicznych paliw stałych (system KZS).

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach