Kominki.org   >   Porady ekspertów  >   Łukasz Darłak

Łukasz Darłak

Od 4 lat mam zamontowany kocioł gazowy dwu-funkcyjny z zamkniętą komorą. Komin spalinowy wyciągnięty do góry ponad strych na dach. Na wysokości strychu zaizolowany. Od kotła odprowadzony jest wąż na skropliny do rury kanalizacyjnej ( drożny), wszystko działało bez zarzutów. Dwa lata temu przeprowadzono na budynku wymianę dachu. Po remoncie zaczęło zalewać kocioł. Problem polega na tym, że tylko przy gwałtownych ulewach woda dostaje się bezpośrednio przez rurę kominową do środka kotła lub wydostaje się miedzy łączeniami rury i ścieka po rurze kominowej na kocioł. Kierownik remontu dachu powołuje się na efekt skraplania. Kierownik, który montował nam całą instalację gazową i serwisant Vailanta, który co roku serwisuje kocioł twierdzą,że to nieszczelność rury kominowej. Czy można sprawdzić w jakiś sposób szczelność rury kominowej i znaleźć przyczynę tych zalań.

Dzień dobry,

 

kominki.org jest serwisem poświęconym tematyce kominkowej i piecowej, a więc urządzeń opalanych drewnem. Nie znamy się zbyt dobrze na instalacjach gazowych.

 

Jedyne co mogę poradzić to proszę poprosić o poradę kominiarza który ma na wyposażeniu kamerę inspekcyjną i może też zrobić tzw. "próbę dymu" (w ten sposób sprawdza się nieszczelności instalacji kominowej).

 

 

Zastanawiająca jest informacja, że problem uwypukla się przy gwałtownych deszczach, to mogłoby sugerować problem z zakończeniem komina (daszkiem) lub faktycznie z uszczelneniem komina nad dachem (rura ponad murowanym kominem powinna mieć tzw. kołnierz preciwdeszczowy, zapobiegający przedostawaniu się deszczu do środka)

 

 

 

Z kominkowym pozdrowieniem,

 

Ł.Darłak

dział  ekspercki

kominki.orgZ galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum