Kominki.org   >   Piecyki wolno stojące  >   Piecykowy design

Piecykowy design

Styl skandynawski staje się coraz bardziej popularny. Jest on prosty, niewymuszony, wręcz zgodny z naturą. Jednym z jego elementów charakterystycznych są drobne, zgrabne i proporcjonalne piecyki wolno stojące.
Portalowe kominki typu otwartego odchodzą coraz bardziej w zapomnienie – głównie ze względów ekonomicznych. Jeśli jednak mamy w domu stary stylowy portal, nie warto się go pozbywać – jednym ze sposobów adaptacji jest wstawienie w jego środek piecyka kominkowego.
Już od kilku lat na topie jest styl industrialny, a jego elementy coraz chętniej wprowadzane są także do wnętrz urządzanych w innej estetyce. Stąd pojawiające się na rynku serie różnych elementów wyposażenia: lamp, krzeseł, szaf w tym stylu. Bez większych problemów znajdziemy też piecyki wolno stojące zainspirowane przemysłowym wzornictwem.
Piecyki w Waszych domach
inspiracje
25-08-2017
Piecyki wolno stojące to urządzenia kompletne, o określonym dizajnie, gotowe do podłączenia. Nie oznacza to jednak, że nie warto zadbać o odpowiednią oprawę piecyka. Co mam na myśli? Otoczenie piecyka. Odpowiednio dobrane materiały stanowiące tło dla piecyka wolno stojącego potrafią odpowiednio go wyeksponować. Możliwości jest wiele od zwykłych ścian, przez ściany z cegły czy obłożone tapetą. Zobaczcie jak zrobili to inni.
Zalety piecyków wolno stojących
artykuł
22-08-2017
W dzisiejszych czasach lubimy rzeczy kompaktowe, przenośne i ergonomiczne. Takie, których funkcja została zamknięta w dopracowanej formie. Stąd zapewne wynika popularność piecyków wolno stojących w wielu krajach Europy. Niestety, w Polsce nadal jest to urządzenie dość mało popularne, choć wydawałoby się, że idealne do naszych domów i dla naszych portfeli. Skupmy się zatem na zaletach piecyków wolno stojących, popularnie nazywanych u nas kozami.
Wiele osób zastanawia się nad wyborem najlepszego sposobu ogrzewania w domu. W ich głowach pojawiają się wtedy wizje chłodnych wieczorów spędzanych przy rozgrzanym kominku. Jednak kominek to często tylko element dekoracyjny, dodatek – i to nietani, a nie główne źródło ciepła. Czy da się go zastąpić innym, równie atrakcyjnym rozwiązaniem? Tak. Piec kominkowy może być dla kominka doskonałą alternatywą.
W opozycji do powszechnej mody na konsumpcjonizm oraz kupowanie wielu, różnych przedmiotów i urządzeń, obecnie coraz bardziej popularny staje się minimalizm. Kupujemy mniej i staramy się wybierać rzeczy funkcjonalne. Taka właśnie jest seria pieców żeliwnych Iron Dog, wyprodukowanych przez firmę Brunner.
Skandynawskie piece kominkowe Aduro
artykuł reklamowy
14-07-2016
Decydując się na zakup pieca kominkowego, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość urządzenia, jego wydajność oraz na zastosowane przez producenta rozwiązania techniczne. Ważne też, by styl pieca komponował się z wnętrzem, które będzie ogrzewał. Warto zatem poszukać urządzenia solidnego, wygodnego w użytkowaniu, oszczędnego, a jednocześnie o starannie zaprojektowanym wyglądzie. Wszystkie te wymagania znakomicie spełniają piece kominkowe duńskiej firmy Aduro
Ciekawym rozwiązaniem nie tylko pod względem estetycznym, ale również i funkcjonalnym jest oprawa ceramiczna.
Piecyki kominkowe wiszące
moda prosto z Werony
30-03-2016
Mówiąc o ogniu w salonie, wcale nie musimy mieć na myśli kominka wbudowanego w ścianę. Bardzo dobrą alternatywę stanowią piecyki wolno stojące, które z powodzeniem zastępują kominki.
1  2  3  4  5  6    

Z galerii piecyków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.