Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Piecyki wolno stojące  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

Bardzo ważne jest, by przed rozpoczęciem palenia w kominku sprawdzić drożność instalacji odprowadzenia spalin, (zgodnie z prawem - konserwacja komina dymnego powinna być dokonywana co najmniej 4 razy w roku). Drożny komin zapewni prawidłowy ciąg kominowy,
Ogólnie można podzielić kominy stalowe na: jednościenne i dwuścienne. Systemy jednościenne, zwane również wkładami kominowymi, wykonywane są ze stali kwasoodpornej.
Nie ma dobrego piecyka bez dobrego komina! Tej reguły nie zmieni nikt i lepiej niech nie próbuje. O tym, jak ważny jest przewód kominowy dla poprawnego i bezpiecznego funkcjonowania piecyka, przypominać będziemy przy każdej okazji.
Jeśli mamy dom wznoszony w technologii masywnej, z ceramiki czy betonu komórkowego, to najlepszym rozwiązaniem wydaje się być również masywny system kominowy. Charakterystyczna dla ceramicznych kominów systemowych wszystkich producentów jest...
Jeśli zdecydowaliśmy się na komin systemowy przede wszystkim zapytać należy swoją ekipę budowlaną, czy taki komin systemowy już montowała.
Jeśli już wiemy, jakie parametry (usytuowanie, przekrój, wysokość) powinien posiadać przewód spalinowy do naszego kominka, pora zastanowić się nad wyborem materiałów do jego budowy.
Jeżeli nawet skrupulatnie spełnimy ogólne wymagania stawiane kominom, to może się okazać, że pozornie identyczny kominek naszego znajomego funkcjonuje doskonale, a my z naszym mamy problemy.
Nieprawidłowy komin może spowodować m.in.: dodatkowe zużycie paliwa.
Rodzaje kominów
30-10-2012
Podział kominów ze względu na konstrukcję obudowy, funkcję i materiał z jakiego jest wykonany.
Drewno spalane w kominku powoduje wydzielanie trujących związków chemicznych, które w żadnym wypadku nie mogą przedostać się do pomieszczeń mieszkalnych. Spaliny muszą być odprowadzane na zewnątrz budynku.
1  2    

Z galerii piecyków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

Z galerii Video

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.