Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Kominki.org   >   Piece kaflowe  >   Inspiracje kaflowe

Inspiracje kaflowe

Regularnie powraca moda na żywe, wręcz neonowe kolory. Takie propozycje znaleźć też można wśród kafli, choć jest to propozycja dla osób zdecydowanie lubiących takie intensywne kolory i niewątpliwie odważnych.
Neutralny piec kaflowy
inspiracje
14-11-2017
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że decydując się na piec kaflowy większość osób pozostaje przy stonowanej kolorystyce kafli. Jest to z pewnością bezpieczne rozwiązanie. Potwierdzają to realizacje z polskich domów. Królują w nich piece z kafli białych, ecru czy w odcieniach beżu. Neutralny kolor z pewnością nam się nie opatrzy i będzie pasował do różnorodnych aranżacji, przez co taki piec będzie zdobił wnętrze latami.
Czas zwycięzców
Artykuł reklamowy
13-11-2017
Płomień Roku dla rekonstrukcji pieców w Pałacu w Rogalinie. Rekonstrukcja czternastu pieców w Pałacu w Rogalinie otrzymała 23 czerwca 2017 roku nagrodę Płomień Roku za rok 2016 w kategorii Wydarzenie Roku. Zdaniem redakcji Świata Kominków, która od 12 lat przyznaje Płomienie Roku, rogalińska rekonstrukcja była wydarzeniem niespotykanym, nie tylko w Polsce, ale nawet na europejską skalę.
Piec nie tylko z kafli
inspiracje
25-08-2017
Przyjęło się w naszej świadomości, że piece posiadają okładzinę zewnętrzną z kafli. Zazwyczaj tak jest, jednak nie jest to jedyna dostępna możliwość. Piec może być pokryty tylko specjalnym tynkiem, betonem czy gliną, może mieć okładzinę z cegły czy płytek. Możliwości jest wiele, wystarczy dawka inspiracji.
Targi branży kominkowej to miejsce, gdzie można zobaczyć wiele nowości i ciekawych inspiracji, a także podpatrzeć jakie trendy będą obowiązywać w najbliższym czasie. Podczas tegorocznych targów w Wels i Ostrawie nie zabrakło również propozycji pieców kaflowych. Jakie trendy będą obowiązywały w tym roku przekonajcie się sami.
Cylindryczne piece kaflowe
inspiracje
16-01-2017
Piece kaflowe przyjmują przeróżne formy, często mocno odbiegające od powszechnej wizji tego urządzenia, która zakorzeniła się w umysłach większości Polaków. Mowa tu o piecach cylindrycznych, które swą stylistyką i uniwersalną formą dopasowują się niemalże do każdego wnętrza.
Powrót do początków – kafle
artykuł
30-05-2016
Do produkcji kafli potrzebna jest glina i piec do wypału. Nic więc dziwnego, że kaflarnie i zakłady ceramiczne w Polsce od wieków powstawały w miejscach z naturalnymi zasobami tego niezbędnego do wyrobu ceramiki surowca. Kafli nie omijały mody. Były czasy, kiedy każdą szlachecką rezydencję ozdabiały pięknie zdobione piece kaflowe, i czasy Polski nowożytnej, kiedy największym wzięciem cieszyły się najprostsze prostokątne kafle dostępne w kilku podstawowych kolorach.
Piękne piece i kuchnie film
materiał video
22-04-2016
Piękne piece kaflowe i kuchnie w naszej historii. Warto obejrzeć ten interesujący materiał video opowiadający ich historię i typologię. Dla prawdziwych znawców i amatorów
Piec kaflowy to nie tylko źródło zdrowego dla człowieka ciepła, ale także piękna dekoracja wnętrza. Kafle mogą przybierać fantazyjne przeróżne kształty oraz kolory wpasowując się do wnętrza w jakim się znajdą. Jeśli chcemy, by nasz piec był wyjątkowy i niepowtarzalny, możemy zdecydować się na wykorzystanie kafli z malowanymi ręcznie motywami.
Nowoczesne kafle wielkoformatowe
inspiracje
07-03-2016
Tradycja w wielu dziedzinach ustępuje nowoczesności. Tak też jest w przypadku kafli, które dziś coraz częściej osiągają niebanalne rozmiary.
1  2  3  4    

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.