Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Kominki.org   >   Piece kaflowe i kuchnie  >   Technika zduńska

Technika zduńska

Żeliwne ażurowe drzwi, półfilary z motywami kobiecych głów, kolumienki i środkowy kafel z rekonstrukcją historycznej sceny. Tak wygląda bogato zdobiony piec kaflowy w jednym z mieszkań przy al. Jana Pawła II w Szczecinie, który wkrótce zostanie odnowiony.
Ciepła obudowa kominkowa z produktami Vitcas
Artykuł reklamowy
13-11-2017
Najważniejszą funkcją kominka jest dostarczanie ciepła. Kominek zbudowany z dobrych materiałów to maksymalna jego efektywności oraz wymierne oszczędności. Produkty Vitcas do budowy kominków i pieców poprawią ich wydajność.
Dbając o piec kaflowy, możemy sprawić, że będzie on doskonale pełnił swoją funkcję przez wiele lat. Domowy przegląd naszego pieca możemy rozpocząć od zewnętrznych oględzin, co pozwoli na sprawdzenie stanu kafli – jeśli zaczynają pękać lub odpadać, to znak
Piece Kumulacyjne
ABC kominkowe- jaki kominek wybrać ?
29-06-2016
Stosuje się w nich paleniska szamotowe lub żeliwno-szamotowe, które zapewniają optymalne i całkowite spalanie drewna, uzyskując wysoką temperaturę spalin na wyjściu. Dzięki temu możliwe jest nagrzanie kilkusetkilogramowej masy kumulacyjnej, którą tworzą kanały wykonane z cegieł i płyt szamotowych lub gotowych spieków ceramicznych o wysokiej gęstości
Spotkanie z Igorem Kuzniecowem
blog Piota Batury
23-06-2016
Technologia Kuzniecowa, zarówno pod względem czystości spalania, jak i możliwości konstrukcji pieców, bije na łeb wyobrażenia o zawodzie zduna. Obserwacja przez lata zachowań gazów wytwarzanych podczas palenia drewna, doprowadziła do powstania teorii swobodnego ruch gazów. Teoria ta i dalsze obserwacje, wykorzystywane są podczas budowy pieca. Wiedza ta pozwala budować potężne obiekty, kilka razy większe od konstrukcji kanałowych, mogące samodzielnie ogrzewać duże sale czy nawet kościoł
Rośnie popularność tzw. ciepłych kominków. Ta dość nieszczęsna nazwa przylgnęła do nich na dobre i nie sądzę, byśmy zdołali się od niej uwolnić. Pewnie za przykładem nauk profesora Miodka, trzeba będzie ją polubić. Kominki ceramiczne zdobywają sympatyków i jest to uzasadnione z wielu powodów. Obudowa z płyt szamotowych, trochę droższa od wykonanej z płyt izolacyjnych, nawiązuje do starych technik zduńskich.
Naprawa pieca kuchennego
piece podlaskie
25-05-2016
Jakimi materiałami, czym w ogóle naprawiać stary piec? Czy użyć gotowej zaprawy szamotowej, czy starać się o glinę? Występują tu dwa przeciwstawne zagadnienia. Z jednej strony, zaprawa szamotowa jest już gotowa i zdejmuje z laika konieczność mieszania gliny z piaskiem w prawidłowych proporcjach, ale – no właśnie – jeżeli jest fabrycznie, prawidłowo wymieszana.
Ciepła woda z pieca kaflowego? A dlaczego by nie? Może starsi wiekiem czytelnicy pamiętają babcię ze wsi, piec kuchenny i wychodzące z niego dwie rury – to właśnie to. Nie zawsze też przecież mamy możliwość czy chęć montować jakieś droższe układy grzejące wodę, nie musimy też koniecznie instalować ogrzewacza elektrycznego czy gazowego. Albo też mamy domek za miastem, a w nim ma być piec kaflowy, bo taki mamy kaprys, i tyle!
Podczas budowy urządzenia zduńskiego spotykamy się z przeróżnymi sytuacjami. Poprosiliśmy kilku doświadczonych zdunów o podzielenie się swoją wiedzą w zakresie budowy pieca kaflowego.
Krótki wpis z serii przydatnych… Fotorelacja dotyczy możliwości umieszczenia nawilżacza powietrza w piecach kaflowych. Dwa przykłady na różnorodne, bardzo proste konstrukcyjnie i obsługowo rozwiązanie.
1  2  3  4  5    

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.