Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Piece kaflowe i kuchnie  >   Paliwa i akcesoria

Paliwa i akcesoria

Kupno drewna suszonego
przygotowania do sezonu
14-09-2016
Kupno drewna suszonego, ułożonego w skrzyniach, to najłatwiejszy i najpewniejszy sposób na to, byśmy do przyszłej zimy należycie się przygotowali (drewna ułożonego, a nie wrzuconego do skrzyni, to różnica około 30% ilości drewna!). Profesjonalne suszenie
Skąd wziąć dobre drewno do kominka?
przygotowania do sezonu
14-09-2016
W lasach państwowych spotkamy interesujący nas opał w postaci kloców długości 1-1,2 m złożonych w pryzmy (tzw. kubiki), obliczane objętościowo w metrach przestrzennych.
Ciekawą propozycją składowania mniejszych partii drewna kominkowego są przenośne regały. To najczęściej regały metalowe o różnej długości, nawet do czterech metrów.
Ogrzewanie drewnem jest ekologiczne, bo spalamy paliwo odtwarzalne. Drzewa rosną, ścinamy je, a na ich miejsce sadzimy następne, które po kilku, kilkunastu latach znowu można przeznaczyć na cele opałowe.
Producenci wkładów kominkowych zalecają jako paliwo drewno drzew liściastych lub brykiety drzewne. W praktyce użytkownicy często nie stosują się do tych zaleceń i wykorzystują jako paliwo różne materiały.
To z drewna pochodzi całe otaczające nas ciepło. Warto więc zastanowić się nad tym, co wkładamy do naszego kominka i ile prawdy jest w zapewnieniach producentów wkładów kominkowych co do ilości rzekomych kilowatów.
Kogo nie stać na łuparkę, powinien sięgnąć po siekierę. Można wybierać pośród zwykłych, dostępnych w każdym sklepie z artykułami metalowymi, albo skusić się na bardziej profesjonalny i wygodny sprzęt.
Pomysł stary jak świat. Ozdobne koszyki z rączką do przenoszenia drewna. Znajdziemy tu całe mnóstwo stylów, kształtów i rozmiarów.
W rozładunku i transporcie drewna pomocny może się okazać dodatkowy sprzęt w postaci specjalistycznych wózków.
Najprostszą drewutnię można zbudować w formie wiaty wolno stojącej lub powiązanej z budynkiem gospodarczym, garażem lub domem.
1  2  3    

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

Z galerii Video

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.