Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Kominki.org   >   Piece kaflowe i kuchnie  >   Inspiracje kaflowe

Inspiracje kaflowe

Neutralny piec kaflowy
inspiracje
14-11-2017
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że decydując się na piec kaflowy większość osób pozostaje przy stonowanej kolorystyce kafli. Jest to z pewnością bezpieczne rozwiązanie. Potwierdzają to realizacje z polskich domów. Królują w nich piece z kafli białych, ecru czy w odcieniach beżu. Neutralny kolor z pewnością nam się nie opatrzy i będzie pasował do różnorodnych aranżacji, przez co taki piec będzie zdobił wnętrze latami.
Czas zwycięzców
Artykuł reklamowy
13-11-2017
Płomień Roku dla rekonstrukcji pieców w Pałacu w Rogalinie. Rekonstrukcja czternastu pieców w Pałacu w Rogalinie otrzymała 23 czerwca 2017 roku nagrodę Płomień Roku za rok 2016 w kategorii Wydarzenie Roku. Zdaniem redakcji Świata Kominków, która od 12 lat przyznaje Płomienie Roku, rogalińska rekonstrukcja była wydarzeniem niespotykanym, nie tylko w Polsce, ale nawet na europejską skalę.
Piec nie tylko z kafli
inspiracje
25-08-2017
Przyjęło się w naszej świadomości, że piece posiadają okładzinę zewnętrzną z kafli. Zazwyczaj tak jest, jednak nie jest to jedyna dostępna możliwość. Piec może być pokryty tylko specjalnym tynkiem, betonem czy gliną, może mieć okładzinę z cegły czy płytek. Możliwości jest wiele, wystarczy dawka inspiracji.
Targi branży kominkowej to miejsce, gdzie można zobaczyć wiele nowości i ciekawych inspiracji, a także podpatrzeć jakie trendy będą obowiązywać w najbliższym czasie. Podczas tegorocznych targów w Wels i Ostrawie nie zabrakło również propozycji pieców kaflowych. Jakie trendy będą obowiązywały w tym roku przekonajcie się sami.
Cylindryczne piece kaflowe
artykuł
16-01-2017
Piece kaflowe przyjmują przeróżne formy, często mocno odbiegające od powszechnej wizji tego urządzenia, która zakorzeniła się w umysłach większości Polaków. Mowa tu o piecach cylindrycznych, które swą stylistyką i uniwersalną formą dopasowują się niemalże do każdego wnętrza.
Tworzymy z pasją…Salon Kominków AKOM
Artykuł reklamowy
05-07-2016
Firma Salon Kominków AKOM zajmuje się budową kominków i pieców od 1997 roku. Wykonujemy nasze realizacje na terenie całej Polski oraz Unii Europejskiej. Zajmujemy się kompleksową obsługą klienta w zakresie budowy kominka od pomysłu, przez indywidualny projekt, wybór wkładu, obudowy, aż do profesjonalnego wykonania. Polecamy rozwiązania odpowiednie zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym czy rustykalnym. Współpracujemy z projektantami i architektami.
Do produkcji kafli potrzebna jest glina i piec do wypału. Nic więc dziwnego, że kaflarnie i zakłady ceramiczne w Polsce od wieków powstawały w miejscach z naturalnymi zasobami tego niezbędnego do wyrobu ceramiki surowca. Kafli nie omijały mody. Były czasy, kiedy każdą szlachecką rezydencję ozdabiały pięknie zdobione piece kaflowe, i czasy Polski nowożytnej, kiedy największym wzięciem cieszyły się najprostsze prostokątne kafle dostępne w kilku podstawowych kolorach.
Czy czasem nie marzy się Wam stara, swojska kaflowa kuchnia, opalana drewnem? We współczesnych mieszkaniach nie ma na nią miejsca, ale nowo stawiane domy coraz częściej zaczynają "gościć" takie urządzenie. Już nie tylko kominek, ale także płyta kuchenna pod którą pali sie ogień, przy niej piec z dochówką i z nowoczesnymi drzwiczkami pozwalającymi na podziwianie ognia - taki urządzenie można coraz częściej spotkać w nowocześnie projektowanych domach.
Piękne piece i kuchnie film
materiał video
22-04-2016
Piękne piece kaflowe i kuchnie w naszej historii. Warto obejrzeć ten interesujący materiał Video opowiadający ich historię i typologię. Dla prawdziwych znawców i amatorów
Piec kaflowy to nie tylko źródło zdrowego dla człowieka ciepła, ale także piękna dekoracja wnętrza. Kafle mogą przybierać fantazyjne przeróżne kształty oraz kolory wpasowując się do wnętrza w jakim się znajdą. Jeśli chcemy, by nasz piec był wyjątkowy i nie powtarzalny, możemy zdecydować się na wykorzystanie kafli z malowanymi ręcznie motywami.
1  2  3  4  5  6  7    

Z galerii piece kaflowe

 • piec

  piec

  piec
 • piec

  piec

  piec
 • Piec akumulacyjny Ogarki

  Piec akumulacyjny Ogarki

  Piec jest wykonany z kafli Kaflarnia Kafel-Kar, palenisko ceramiczne Zduni Ekspresja Ognia Kominki,...
 • Kominki Batura

  Kominki Batura

  Pieco - kominek na bazie wkładu piecowego firmy Brunner – HKD 4. Obudowę wykonaliśmy częściowo z...
 • Kuchnia w starym stylu

  Kuchnia w starym stylu

  Kuchnia wykonan z cegły ryflowanej + marmur i granit.
 • Kominki Batura

  Kominki Batura

  Piec cylindryczny zbudowany w oparciu o kafle Kafel – Kar. Wnętrze zawiera palenisko piecowe HKD 2...
 • Kominki Batura

  Kominki Batura

  Kominek ceramiczny w którym skromniej użyte kafle tworzą specyficzny klimat w połączeniu z...
 • Piec

  Piec

 • piec z szybą z kafli z koronką

  piec z szybą z kafli z...

  Piec kaflowy opadowy z szybą, z kaflami z koronką
 • Kominek "Błonie"

  Kominek "Błonie"

  Kominek "Błonie" został zbudowany z wykorzystaniem kafli Hein, wkładu kominkowego Dynamic KV 025F,...

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.