Znajdź firmę z branży kominkowej w swojej okolicy
Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Piece kaflowe i kuchnie  >   Inspiracje kaflowe

Inspiracje kaflowe

Niegdyś piece kaflowe stanowiły podstawowy element wyposażenia domów oraz mieszkań w starych kamienicach. Były cenione przede wszystkim za unikatowy wygląd oraz zdolność powolnego oddawania wytworzonego przez nie ciepła. Obecnie piece kaflowe na nowo wracają do łask – za tego rodzaju ogrzewaniem przemawiają nie tylko względy ekonomiczne czy estetyczne, ale także pewnego rodzaju sentyment za przeszłością.


Współczesne piece kaflowe mają to do siebie, że za sprawą zaawansowanych technologii znacznie zwiększyła się ich wydajność. Co więcej, niektóre modele są wyposażane w specjalne wkłady z szybą, przez którą można podziwiać ogień. Kominki te wciąż natomiast pozostają urządzeniami akumulacyjnymi. Oznacza to, że doskonale kumulują ciepło, a następnie je oddają. Dobrze nagrzany piec kaflowy wyłączony ok. godziny 22 jest w stanie pozostawać ciepłym nawet do godziny 15 następnego dnia.


Pomijając wyżej wymienione względy praktyczne, piece kaflowe pięknie prezentują się we wszelkiego rodzaju wnętrzach, dodając im niepowtarzalnego charakteru. Różnorodność sposobów zdobienia i produkcji kafli powoduje, że na rynku mamy do wyboru prawdziwą obfitość tego typu pieców w różnorodnej stylistyce. Wykończenie kominka kaflowego może być matowe, półmatowe, (dużo częstsze są szkliwa błyszczące a nie matowe) gładkie lub z wyraźną fakturą. Dzięki temu piec może być jedyny w swoim rodzaju, stanowiąc oryginalną ozdobę każdego pomieszczenia.


Kaflami mogą być też obłożone kominki. Nic nie stoi na przeszkodzie by kominki kaflowe można było wyposażyć w płaszcz wodny i wykorzystać do rozprowadzenia ciepła po całym budynku.

Targi branży kominkowej to miejsce, gdzie można zobaczyć wiele nowości i ciekawych inspiracji, a także podpatrzeć jakie trendy będą obowiązywać w najbliższym czasie. Podczas tegorocznych targów w Wels i Ostrawie nie zabrakło również propozycji pieców kaflowych. Jakie trendy będą obowiązywały w tym roku przekonajcie się sami.
Piece kaflowe przyjmują przeróżne formy, często mocno odbiegające od powszechnej wizji tego urządzenia, która zakorzeniła się w umysłach większości Polaków. Mowa tu o piecach cylindrycznych, które swą stylistyką i uniwersalną formą dopasowują się niemalże do każdego wnętrza.
Tworzymy z pasją…Salon Kominków AKOM
Artykuł reklamowy
05-07-2016
Firma Salon Kominków AKOM zajmuje się budową kominków i pieców od 1997 roku. Wykonujemy nasze realizacje na terenie całej Polski oraz Unii Europejskiej. Zajmujemy się kompleksową obsługą klienta w zakresie budowy kominka od pomysłu, przez indywidualny projekt, wybór wkładu, obudowy, aż do profesjonalnego wykonania. Polecamy rozwiązania odpowiednie zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym czy rustykalnym. Współpracujemy z projektantami i architektami.
Do produkcji kafli potrzebna jest glina i piec do wypału. Nic więc dziwnego, że kaflarnie i zakłady ceramiczne w Polsce od wieków powstawały w miejscach z naturalnymi zasobami tego niezbędnego do wyrobu ceramiki surowca. Kafli nie omijały mody. Były czasy, kiedy każdą szlachecką rezydencję ozdabiały pięknie zdobione piece kaflowe, i czasy Polski nowożytnej, kiedy największym wzięciem cieszyły się najprostsze prostokątne kafle dostępne w kilku podstawowych kolorach.
Czy czasem nie marzy się Wam stara, swojska kaflowa kuchnia, opalana drewnem? We współczesnych mieszkaniach nie ma na nią miejsca, ale nowo stawiane domy coraz częściej zaczynają "gościć" takie urządzenie. Już nie tylko kominek, ale także płyta kuchenna pod którą pali sie ogień, przy niej piec z dochówką i z nowoczesnymi drzwiczkami pozwalającymi na podziwianie ognia - taki urządzenie można coraz częściej spotkać w nowocześnie projektowanych domach.
Piękne piece i kuchnie film
materiał video
22-04-2016
Piękne piece kaflowe i kuchnie w naszej historii. Warto obejrzeć ten interesujący materiał Video opowiadający ich historię i typologię. Dla prawdziwych znawców i amatorów
Piec kaflowy to nie tylko źródło zdrowego dla człowieka ciepła, ale także piękna dekoracja wnętrza. Kafle mogą przybierać fantazyjne przeróżne kształty oraz kolory wpasowując się do wnętrza w jakim się znajdą. Jeśli chcemy, by nasz piec był wyjątkowy i nie powtarzalny, możemy zdecydować się na wykorzystanie kafli z malowanymi ręcznie motywami.
Kuchnie kaflowe opalane drewnem do niedawna całkowicie zapomniane i kojarzone tylko z domem babci powoli zaczynają wracać do łask i trafiają na salony
W manufakturze robimy głównie kafle kominkowe do naszych realizacji. Każdy kominek z kafli ma detale naszego wyrobu. Piece kaflowe także przygotowywane są w całości z kafli kominkowych z naszej pracowni.
Nowoczesne kafle wielkoformatowe
nowe w serwisie
07-03-2016
Tradycja w wielu dziedzinach ustępuje nowoczesności. Tak też jest w przypadku kafli, które dziś coraz częściej osiągają niebanalne rozmiary.
1  2  3  4  5  6    

Z galerii piece kaflowe

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

 

wypowiedz się

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.