Kominki.org   >   Kuchnie, grille ...  >   Paliwa i akcesoria

Paliwa i akcesoria

Brykiet rozpala się dłużej niż węgiel drzewny, ale ponieważ jego struktura jest bardziej zwarta to pozwala grillować zdecydowanie dłużej. Węgiel drzewny kruszy się i nie jest aż tak wydajny. Szybciej się spala, a w dodatku pozostawia dużo popiołu, który może oprószyć grillowanie produkty.
iGrill™ 2 Weber
nowość
18-04-2017
iGrill™ 2 to nowoczesny, bezprzewodowy termometr cyfrowy z czujnikiem zewnętrznym. Dzięki technologii Bluetooth zyskujemy możliwość pełnej kontroli procesu grillowania za pomocą urządzeń mobilnych.
Brykiet Weber Premium
nowość
12-04-2017
Wysokokaloryczny i bezwonny brykiet Weber Premium jest gotowy do grillowania w 20 minut od rozpalenia. Charakteryzuje się wysoką wydajnością...
Wspólne grillowanie może być wielką przyjemnością. Aby jednak spokojnie zająć się przyrządzaniem potraw na grillu, należy najpierw rozpalić ogień. Możemy próbować rozniecić płomień przy pomocy starej gazety i zapałek, jednak najwygodniejszym sposobem jest użycie do tego specjalnej podpałki.
Zgodnie z normą europejską (PN-EN1860-1:2005) do grilla nie można używać innego rodzaju paliwa niż węgiel lub brykiet drzewny. Paliwa te zapewniają wysoką temperaturę, a dzięki powolnemu procesowi spalania długo utrzymują żar umożliwiający przyrządzenie różnych pysznych dań.
Tradycyjnym pomysłem na przechowywanie większych ilości drewna opałowego są drewutnie.
Wiaty i okapy przyścienne to jedne ze sposobów na przechowywanie drewna kominkowego.
Dla wszystkich, którzy nie potrzebują większych ilości drewna, tak zwanych palaczy okazjonalnych, wystarczającym rozwiązaniem są zadaszone regały, na których można ułożyć jeden lub dwa rzędy drewna.
Ciekawą propozycją składowania mniejszych partii drewna kominkowego są przenośne regały. To najczęściej regały metalowe o różnej długości, nawet do czterech metrów.
Kształt i wymiary drewutni wiążą się ze stosowaniem jako materiału opałowego drewna w postaci polan.
1  2  3    

Z galerii architektura ogrodu

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.