Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kuchnia w kominki.org

Kuchnia w kominki.org

Odżywcze i smakowe walory topinamburu najbardziej doceniają Francuzi, którzy kolorowe bulwy przyrządzają na dwadzieścia sposobów. Z biegiem czasu zaczęto dostrzegać także jego wartości lecznicze. Polecany dla diabetyków, gdyż nie zawiera skrobi, ale 18% inuliny przekształcającej się we fruktozę. Można go stosować w celu poprawienia przemiany materii i utrzymania właściwej mikroflory jelit, w profilaktyce cukrzycy, nowotworów, chorób serca i naczyń krwionośnych oraz przy niewydolności nerek.
Powrót do produkcji cydru w dzisiejszych czasach nastąpił w momencie zbiegu dwóch, a nawet trzech okoliczności. Po pierwsze, znacznego wzrostu produkcji jabłek, po drugie, wprowadzenie przez Rosję embarga na polskie produkty, w tym owoce i warzywa, po trzecie, obniżenie akcyzy na cydr jako wybrany napój fermentowany, podobnie jak na wino produkowane z własnych winnic.
Wyprawy kulinarne Lubelszczyzna
podróże kulinarne
23-02-2017
Lubelska kuchnia to fuzja różnych smaków, które wynikają ze spotkania się Zachodu ze Wschodem. Na lubelskich stołach przenikają się smaki staropolskie, rosyjskie, tatarskie, żydowskie, które w efekcie dają potrawy o niepowtarzalnym smaku i wyglądzie. Smaki Lubelszczyzny zawdzięczają swoją różnorodność także temu, że od wieków wiodły tutaj szlaki handlowe, którymi wożono przyprawy korzenne czy miody. Lubelszczyzna obfituje między innymi w grzyby, kasze, dzikie ptactwo, jagody.
Piersi kurczaka pieczone w boczku
http://mojetworyprzetwory.blogspot.com/
18-10-2016
Dość kalorycznie, ale szybko, pysznie i praktycznie bez wysiłku!
Pörkölt, czyli oryginalny gulasz węgierski
http://www.chleby.info/
04-10-2016
Cała kuchnia węgierska, bo z niej wywodzi się kociołkowanie, jest smaczna, prosta i uniwersalna. Podstawą jest papryka: mielona, w paście, strąkach, czy czuszka (ostra papryczka). Kolejnymi ważnymi elementami są czosnek i cebula i wreszcie pomidory. Słodkie, słoneczne i soczyste.
Wyprawy Kulinarne Francja
podróże kulinarne
20-09-2016
Kuchnia francuska – jedna z najbardziej znanych, wyrafinowanych i cenionych. Nierzadko kojarzona z żabimi udkami, ślimakami oraz z pięknymi deserami. Uchodzi za kuchnię romantyczną, pełną afrodyzjaków kuchnię miłości.
Wyprawy Kulinarne Włochy
podróże kulinarne
05-09-2016
Jednym z wielu powodów (poza krajobrazami, zabytkami, pięknym językiem, kulturą i sztuką), dla których Włochy są znane na całym świecie, jest kuchnia. Niewątpliwie kuchnia włoska jest synonimem wspaniałych potraw. A gdy do tego wszystkiego dołożymy jowialny charakter Włochów, ich pragnienie, by być razem, śmiać się i żartować przy wspólnym stole z lampką wina w ręku, mamy gwarancję wspaniale spędzonego czasu.
Wyprawy Kulinarne Bawaria
podróże kulinarne
15-04-2016
Podróżującym po Bawarii polecam skosztować mojego ulubionego piwa pszenicznego, tzw. Weizenbier, które jest delikatnie mętne, bez typowej dla piwa Pils goryczki. Kierowcom polecam bezalkoholowe piwo marki Clausthaler, które preferuje mój mąż. Ma swój oryginalny smak i w odróżnieniu od innych bezalkoholowych piw nie wydaje się być rozcieńczoną wersją tych tradycyjnych
Podczas okresu wiosennego należy gotować na ogniu, który pochodzi ze spalania drewna (ruch drewna), latem najważniejsze znaczenie ma sam płomień (ruch ognia). Najzdrowszą metodą jest uzyskanie ognia pochodzącego ze spalania węgła i drewna.
Kociołek pełen smaków
Gotuj z kominki.org
25-06-2015
Kociołek pełen smaków, czyli same pyszności zamknięte w kociołku i upieczone w ogniu. Przepis nagrodzony w konkursie Gotuj z kominki.org. Tematem konkursu było gotowanie na drewnie.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    12

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach