Kominki.org   >   Kominki  >   Płaszcze wodne i DGP

Płaszcze wodne i DGP

DGP po sezonie - konserwacja
kominek po sezonie
16-04-2018
Konserwacja systemu rozprowadzania powietrza jest najbardziej pracochłonna, w domach z bardzo rozbudowaną instalacją może pochłonąć dobre kilka, kilkanaście godzin. Warto ją jednak wykonać skrupulatnie, gdyż może to zaowocować sporymi oszczędnościami na rachunkach za ogrzewanie. W instalacjach prowadzonych w niedostępnych miejscach konserwacja jest trudniejsza, a stwierdzenie wady lub uszkodzenia, może skutkować koniecznością wyłączenia danej odnogi z eksploatacji, lub kosztownymi przeróbkami.
Stając się posiadaczami kominka z tzw. płaszczem wodnym, bierzemy na siebie kilka dodatkowych obowiązków, bowiem poza oczyszczeniem podstawowych elementów kominka, trzeba mieć na uwadze parę innych kwestii..
Znając moc swojego kominka, nie możemy zapomnieć o buforze ciepła, który dosyć często z przyczyn finansowych czy też braku możliwości zabudowy, jest pomijany. A to właśnie on odpowiada za optymalne spalanie i pozwala na prawidłową regulację temperatury w pomieszczeniach.
Kominki z płaszczem wodnym
artykuł
26-07-2017
Jeżeli chcemy zbudować kominek głównie do rekreacyjnego, okazjonalnego wykorzystania raczej nie budujmy kominka z płaszczem wodnym, bo ta inwestycja ma nikłe szanse zwrotu, a stworzyć może spore kłopoty.
Kominki z płaszczem wodnym przeszły na przestrzeni ostatnich lat ogromną ewolucję, od nieustannie brudzących szybę „kotłowni salonowych” (jak często były określane), do ekologicznych palenisk zapewniających, oprócz funkcji ogrzewania instalacji wodnej, piękną wizję ognia w trakcie całego procesu palenia.
Wkłady z wymiennikiem wodnym Nemo TopEco doskonale łączą ogrzewanie wodne całego domu z estetyczną wizją kominka, tak aby móc cieszyć się idealnie rozprowadzonym ciepłem do najdalszych pomieszczeń oraz piękną wizją ognia.
Instalacja DGP, jak każdy obiekt techniczny, powinna być co jakiś czas konserwowana, zwłaszcza że zajmuje się dostarczaniem powietrza do pomieszczeń – tym powietrzem oddychają mieszkańcy, więc ważne jest, by ono nie szkodziło.
W dobie nieustannie rosnących cen energii i poszukiwania rozwiązań pozwalających na jak najbardziej ekonomiczne jej użytkowanie, w nowoczesnych systemach grzewczych coraz powszechniej znajdują zastosowanie urządzenia elektryczne wspomagające ich pracę, takie jak: pompy obiegowe, pompy ładujące, dmuchawy, wentylatory, elektrozawory itp.
Dzisiejsze budownictwo i nasze domy cały czas się zmieniają a wraz z nimi kominki. Rosną wymagania ich izolacyjności, przez co spada zapotrzebowanie na ciepło. Decydując się na kominek z płaszczem wodnym, musimy mieć świadomość pewnych wymagań, które trzeba spełnić, by cały system działał bez zarzutu.
Kominki z płaszczem wodnym
artykuł
24-03-2016
Decydując się na kominek z płaszczem wodnym, musimy mieć świadomość pewnych wymagań, które trzeba spełnić, by cały system działał bez zarzutu. Jak pokazuje praktyka, nie warto szukać oszczędności w tego typu rozwiązaniach. Dlaczego? Ponieważ wiąże się to z obniżeniem żywotności wkładu, korozją, sadzą w kominie i niebezpieczeństwem pożaru. Jeżeli decydujemy się na kominek z płaszczem wodnym i połączenie go z instalacją centralnego ogrzewania, to konsekwentnie realizujmy wszystkie niezbędne wymaga
1  2  3  4    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.