Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Płaszcze wodne i DGP

Płaszcze wodne i DGP

Kominki z płaszczem wodnym
ABC kominka - warto wiedzieć przed wyborem
26-07-2017
Jeżeli chcemy zbudować kominek głównie do rekreacyjnego, okazjonalnego wykorzystania raczej nie budujmy kominka z płaszczem wodnym, bo ta inwestycja ma nikłe szanse zwrotu, a stworzyć może spore kłopoty. Wprawdzie dziś kominki w płaszczem wodnym dają już możliwość prawie dowolnej aranżacji kominka - zawsze jest te drobne ale .
Kominki z płaszczem wodnym przeszły na przestrzeni ostatnich lat ogromną ewolucję, od nieustannie brudzących szybę „kotłowni salonowych” (jak często były określane), do ekologicznych palenisk zapewniających, oprócz funkcji ogrzewania instalacji wodnej, piękną wizję ognia w trakcie całego procesu palenia.
Wkłady z wymiennikiem wodnym Nemo TopEco doskonale łączą ogrzewanie wodne całego domu z estetyczną wizją kominka, tak aby móc cieszyć się idealnie rozprowadzonym ciepłem do najdalszych pomieszczeń oraz piękną wizją ognia.
Naprawdę duża szyba - Lechma
Artykuł reklamowy
05-10-2016
Kominek z płaszczem wodnym PL 400 Flat XL to model o zdecydowanie dużej szybie o wymiarach 1000 × 650 mm, posiada system otwierania drzwi za pomocą tzw. gilotyny, czyli poprzez unoszenie drzwi pionowo do góry.
Stając się posiadaczami kominka z tzw. płaszczem wodnym, bierzemy na siebie kilka dodatkowych obowiązków, bowiem poza oczyszczeniem podstawowych elementów kominków, trzeba mieć na uwadze parę innych kwestii..
Instalacja DGP, jak każdy obiekt techniczny, powinna być co jakiś czas konserwowana, zwłaszcza że zajmuje się dostarczaniem powietrza do pomieszczeń – tym powietrzem oddychają mieszkańcy, więc ważne jest, by ono nie szkodziło.
W dobie nieustannie rosnących cen energii i poszukiwania rozwiązań pozwalających na jak najbardziej ekonomiczne jej użytkowanie, w nowoczesnych systemach grzewczych coraz powszechniej znajdują zastosowanie urządzenia elektryczne wspomagające ich pracę, takie jak: pompy obiegowe, pompy ładujące, dmuchawy, wentylatory, elektrozawory itp.
Jak dobrać moc kominka z płaszczem wodnym
kominkowy poradnik
29-03-2016
Dzisiejsze budownictwo i nasze budynki cały czas się zmieniają w wraz z nimi kominki. Rosną wymagania ich izolacyjności, przez co spada zapotrzebowanie na ciepło. Decydując się na kominek z płaszczem wodnym, musimy mieć świadomość pewnych wymagań, które trzeba spełnić, by cały system działał bez zarzutu.
Kominki z płaszczem wodnym
ważne
24-03-2016
Zalety połączenia wkładu wodnego z instalacją ogrzewania budynku: równomierne ogrzewanie całego budynku dzięki wykorzystaniu instalacji centralnego ogrzewania, mogą to być grzejniki lub ogrzewanie podłogowe; nieprzegrzewanie pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, ponieważ duża część ciepła (w zależności od typu) przekazywana jest do wody, a dalej do instalacji centralnego ogrzewania;nie występuje wzmożony ruch powietrza, brudne kratki, ściany .
Przewody wentylacyjne Ross marki VILPE® – renomowanego fińskiego producenta wentylatorów dachowych, kominków wentylacyjnych i akcesoriów do innowacyjnych rozwiązań kompleksowej wentylacji domu – wykorzystywane są głównie do systemów wentylacji przestrzeni pod podłogą. Przewody Ross zapobiegają problemom powodowanym przez wilgoć i radon. Ale mają także zastosowanie jako czerpnie powietrza do kominków, saun i systemów wentylacji mechanicznej.
1  2  3  4  5    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

 

wypowiedz się

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.