Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Paliwa i akcesoria

Paliwa i akcesoria

Przygotowując się do sezonu kominkowego warto nie tylko zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości paliwo - czyli suche drewno, ale również w dodatkowy osprzęt, który zwiększy komfort i bezpieczeństwo użytkowania kominka. Do tych sprzętów można zaliczyć nie tylko akcesoria kominkowe czy podręczny pojemnik na drewno, ale i odkurzacz kominkowy, specjalne zapałki, zapalniczkę czy też gaśnicę.
Zadaszone regały i pergole
artykuł
25-08-2017
Dla wszystkich, którzy nie potrzebują większych ilości drewna, tak zwanych palaczy okazjonalnych, wystarczającym rozwiązaniem są zadaszone regały, na których można ułożyć jeden lub dwa rzędy drewna.
Drewutnie
artykuł
18-08-2017
Tradycyjnym pomysłem na przechowywanie większych ilości drewna opałowego są drewutnie.
Pod względem jakości środowiska Polska zajmuje 31 z 34 miejsc w zestawieniu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Ciągle odnotowujemy coraz bardziej niepokojące wzrosty stężenia szkodliwych substancji wykraczające daleko poza wszelkie normy. Jako główne przyczyny tego zjawiska wymieniane są produkcja spalin, ogrzewanie domów węglem i spalanie odpadów w domowych piecach.
Drewno kominkowe wymaga specjalnego przygotowania zanim trafi do paleniska. Gatunek drzewa, z którego jest przygotowane, sposób przechowywania, a nawet sposób ułożenia drewna w miejscu jego składowania ma wpływ, na jakość drewna i ilość ciepła, które będzie dawać w kominku. Jak przygotować drewno, czym je pociąć i gdzie przechowywać? Na te pytania odpowiada Ekspert firmy Husqvarna.
Pellet jest ekologicznym paliwem odnawialnym, które powstaje wyłącznie z naturalnych surowców, takich jak trociny i odpady drzewne.
Jesienne wieczory stają się coraz chłodniejsze, ale prawdziwe mrozy dopiero przed nami. To dobry moment, aby przygotować się na nadejście zimy i przetestować mniej popularne w Polsce paliwo do kominków. Od wielu lat dużym powodzeniem u naszych zachodnich sąsiadów cieszy się brykiet z węgla brunatnego. Poznaj pięć jego zalet, które sprawiają, że będziesz chciał go wypróbować jeszcze tej jesieni.
Wielu z nas marzy o spędzaniu długich zimowych wieczorów przy cieple kominka z gorącą herbatą. Trzask palonego w kominku drewna oraz jego specyficzny zapach tworzą, niezwykłą domową atmosferę.  Do ogrzewania tego typu potrzebne jest odpowiednie drewno. Zanim go jednak użyjemy do opału, musimy je wcześniej odpowiednio przygotować.
Czym rożni się metr sześcienny od metra przestrzennego drewna
warto wiedzieć przy zakupie drewna
28-10-2016
Metr przestrzenny i metr sześcienny to dwa różne terminy, których znajomość przyda się podczas zakupu drewna opałowego i do kominka –układanego w tzw. stosy.
Sprawdź czy prawidłowo rozpalasz w kominku
przygotowania do sezonu
14-09-2016
Wiosną, gdy już nie palisz w kominku, sprawdź czy do tej pory robiłeś to prawidłowo. Oczywiście, możesz powiedzieć, że nie ma w tym żadnej filozofii – przecież robiłem to codziennie. Jednak sprawdź i przekonaj się sam.
1  2  3  4  5  6  7    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

 

wypowiedz się

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.