Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Paliwa i akcesoria

Paliwa i akcesoria

Drewutnie
18-08-2017
Tradycyjnym pomysłem na przechowywanie większych ilości drewna opałowego są drewutnie.
Pod względem jakości środowiska Polska zajmuje 31 z 34 miejsc w zestawieniu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Ciągle odnotowujemy coraz bardziej niepokojące wzrosty stężenia szkodliwych substancji wykraczające daleko poza wszelkie normy. Jako główne przyczyny tego zjawiska wymieniane są produkcja spalin, ogrzewanie domów węglem i spalanie odpadów w domowych piecach.
Drewno kominkowe wymaga specjalnego przygotowania zanim trafi do paleniska. Gatunek drzewa, z którego jest przygotowane, sposób przechowywania, a nawet sposób ułożenia drewna w miejscu jego składowania ma wpływ, na jakość drewna i ilość ciepła, które będzie dawać w kominku. Jak przygotować drewno, czym je pociąć i gdzie przechowywać? Na te pytania odpowiada Ekspert firmy Husqvarna.
Pellet jest ekologicznym paliwem odnawialnym, które powstaje wyłącznie z naturalnych surowców, takich jak trociny i odpady drzewne.
Jesienne wieczory stają się coraz chłodniejsze, ale prawdziwe mrozy dopiero przed nami. To dobry moment, aby przygotować się na nadejście zimy i przetestować mniej popularne w Polsce paliwo do kominków. Od wielu lat dużym powodzeniem u naszych zachodnich sąsiadów cieszy się brykiet z węgla brunatnego. Poznaj pięć jego zalet, które sprawiają, że będziesz chciał go wypróbować jeszcze tej jesieni.
Wielu z nas marzy o spędzaniu długich zimowych wieczorów przy cieple kominka z gorącą herbatą. Trzask palonego w kominku drewna oraz jego specyficzny zapach tworzą, niezwykłą domową atmosferę.  Do ogrzewania tego typu potrzebne jest odpowiednie drewno. Zanim go jednak użyjemy do opału, musimy je wcześniej odpowiednio przygotować.
Czym rożni się metr sześcienny od metra przestrzennego drewna
warto wiedzieć przy zakupie drewna
28-10-2016
Metr przestrzenny i metr sześcienny to dwa różne terminy, których znajomość przyda się podczas zakupu drewna opałowego i do kominka –układanego w tzw. stosy.
Sprawdź czy prawidłowo rozpalasz w kominku
przygotowania do sezonu
14-09-2016
Wiosną, gdy już nie palisz w kominku, sprawdź czy do tej pory robiłeś to prawidłowo. Oczywiście, możesz powiedzieć, że nie ma w tym żadnej filozofii – przecież robiłem to codziennie. Jednak sprawdź i przekonaj się sam.
Nie sposób zdefiniować pojęcia designu skandynawskiego bez bezpośrednich odniesień do skandynawskiej natury. Przyroda dalekiej północy sprawia oszołamiające wrażenie. Monumentalne fiordy, surowe piękno skał, wodospady, dziewicze lasy i miękkie mchy. Mroczne i śnieżne zimy
Tradycyjny odkurzacz nie nadaje się do czyszczenia z popiołu wkładów kominkowych oraz pieców wolnostojących opalanych drewnem lub peletem. Przystawka do odkurzacza używana w połączeniu z domowym odkurzaczem przez długi czas była jedynym praktycznym rozwiązaniem. Na szczęście już nie ma potrzeby używania domowego odkurzacza do czyszczenia kominków
1  2  3  4  5  6  7    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

 

wypowiedz się

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.