Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości  >   Wkład NBU firmy Kratki.pl

Nowości

Wkład NBU firmy Kratki.plnowość

05-05-2017
drukuj
Miłośnicy spędzania czasu przy kominku pokochają nowość firmy Kratki.pl. Wkład NBU zapewni im bowiem spektakularną wizję ognia, dzięki trójstronnemu przeszkleniu. 
Kominek NBU to kolejny wkład z potrójnym przeszkleniem w ofercie polskiego producenta. Podobne rozwiązanie zastosowano w serii NBC. Wszystkie mają nie tylko fascynujący swoją prostotą design, ale też optymalne parametry spalania.
 
Wkłady linii NBC i NBU łączy potrójne przeszklenie. Ich nowoczesny design sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym i modernistycznym, w ciekawy sposób przełamie też aranżacje skandynawskie czy klasyczne. Różnią się natomiast wymiarami paleniska. NBU jest znacznie węższy i smuklejszy, niż jego poprzednicy. To zwiększa jego potencjał aranżacyjny – świetnie sprawdzi się w niewielkim salonie, lub innych, mniejszych pomieszczeniach.
- Elegancki wygląd kominków NBC i NBU podkreśla dodatkowo dekoracyjna szyba typu glass, która optycznie powiększa front wkładu – mówi Sylwester Kałwiński z firmy Kratki.pl. – Zminimalizowaliśmy także osadzanie się sadzy na potrójnym przeszkleniu, dzięki zastosowaniu systemu czystej szyby. Wszystko po to, by nic nie zakłócało przyjemności z obserwowania płomieni – dodaje ekspert.
 
W przypadku kominków Kratki.pl, ułatwione jest też użytkowanie: wkłady wyposażone są w ruszt, więc czyszczenie komory spalania jest proste. Modele NBU i NBC mają też podwójny system otwierania drzwi: do góry (gilotyna, nazywana także systemem lift up), by szybko i prosto załadować paliwo oraz wyposażone są w mechanizm umożliwiający obustronne - boczne otwarcie szyb co ułatwi ich czyszczenie. 
 
Wszystkie modele charakteryzują energooszczędne parametry: wysoka sprawność cieplna i duży zakres mocy grzewczej. Zapewnia to m.in. innowacyjny materiał Acumotte, którym wyłożone jest palenisko. Dzięki temu dłużej utrzymuje się temperatura, a spalanie jest bardziej efektywne. Producent zadbał przy tym, by użytkowanie kominków NBC i NBU było maksymalnie bezpieczne. Wkłady są doskonale szczelne, dzięki solidnym spawom wykonanym przy osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe wycinane są laserowo i wyginane za pomocą najnowocześniejszych urządzeń. Potrójne przeszklenie natomiast jest wyposażone w żaroodporną szybę wytrzymującą temperaturę nawet do 800 stopni Celsjusza.
 
Dodatkowo producent zadbał o bezpieczeństwo dzieci, stosując tzw. blokadę rodzicielską, chroniącą przed niepowołanym otwarciem drzwi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.