Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości

Nowości

W kolejnym już 52 numerze magazynu Świat Kominków znajdziemy informacje na temat kominków z płaszczem wodnym, dowiemy się jak kupić dobry pelet oraz jak przygotować się do sezonu zimowego. Poznamy także laureatów Płomień Roku 2016. W tym numerze będzie można poczytać też m.in. o Muzeum Ognia w Żorach, kominkach w luksusowych wnętrzach, kominkach gazowych w rozmiarze XL/XXL, piecykach peletowych i żeliwnych oraz nowoczesnych, funkcjonalnych kuchniach.
PP440 Low i PP435 Lower to nowe, niewielkich rozmiarów wkłady powietrzne firmy Lechma dedykowane do małych domów lub domków rekreacyjnych.
Nowa seria wkładów kominkowych do zabudowy Scan 5000 Series to nowoczesne paleniska charakteryzujące się dużą wizją ognia i klasyczną formą.
Element4 od dawna oferuje kominki dwupalnikowe, a obecnie jako pierwszy producent na rynku wprowadził nowatorskie rozwiązania z pięcioma palnikami - Quad Burner. Nowe rozwiązanie pozwala na regulowanie mocy grzewczej kominka od 2 aż do 15 kW, przy możliwych czterech ustawieniach włączonych palników.
W Świdniku już trwają przygotowania do zimy. Aby powietrze w mieście i okolicach było jak najmniej zatruwane przez osoby spalające śmieci, strażnikom miejskim pomoże pokaźnych rozmiarów dron.
Niemiecka firma Wodtke znana z innowacyjnych pomysłów w zakresie ogrzewania drewnem i peletami stworzyła nową linię produktów Feel Warm. "Feel warm" to ogrzewanie promieniami podczerwonymi. Jest to rozwiązanie "na czasie", gdyż ogrzewanie przyszłości wymaga współpracy różnych źródeł energii dla zapewnienia ogrzewania głównego lub uzupełniającego.
23 sierpnia podczas Międzynarodowych Warsztatów Zduńskich prowadzonych przez Igora Kuzniecowa z Rosji uroczyście została wręczona szczególna nagroda - Superpłomień dla Igora Kuzniecowa. W czasach kiedy komercja opanowuje nasz świat i większość osób próbuje coś sprzedać Pan Igor Kuzniecow dzieli się swoją wiedzą, nic nie sprzedaje i jest w stanie zachęcić grupę wykonawców, zdunów by spędzili z nim dwa tygodnie - bo tyle trwają jego warsztaty - by poznać tajniki budowy tzw. pieców Kuzniecowa.
Targi "Dom i Otoczenie" w Wadowicach
zapowiedź
24-08-2017
W dniach 2-3 września bieżącego roku w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Sienkiewicza 9 w Wadowicach odbędą się Targi "Dom i Otoczenie". Tematyką targi będą obejmowały budownictwo, instalacje i wnętrza. Na zwiedzających będzie czekać kilkadziesiąt stoisk w środku i na terenie zewnętrznym.
Ofertę marki Kobok wzbogaciły wkłady kominkowe trójstronne otwierane na bok - Vision LD oraz z drzwiczkami otwieranymi do góry - Vision VD gilotyna.
Ofertę marki Infire, producenta biokominków, poszerzyły paleniska biokominkowe do zabudowy w modnym formacie trójstronnym, znanym z palenisk na drewno czy gaz. Model Inside C1000 VERS3 to palenisko w kształcie C wypełnione włóknem ceramicznym chłonącym biopaliwo, wyposażone jest w trzy szyby osłaniające od ognia i posiada system odpowietrzający oraz izolację wbudowaną w ramę. Kolejny model to palenisko biokominkowe INSIDE U1000.2 z długim 800mm paleniskiem w kształcie litery U.
1  2  3  4    
Najnowsze     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

 

wypowiedz się

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.