Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Nowości

Nowości

Ofertę marki Infire, producenta biokominków, poszerzyły paleniska biokominkowe do zabudowy w modnym formacie trójstronnym, znanym z palenisk na drewno czy gaz. Model Inside C1000 VERS3 to palenisko w kształcie C wypełnione włóknem ceramicznym chłonącym biopaliwo, wyposażone jest w trzy szyby osłaniające od ognia i posiada system odpowietrzający oraz izolację wbudowaną w ramę. Kolejny model to palenisko biokominkowe INSIDE U1000.2 z długim 800mm paleniskiem w kształcie litery U.
Polska marka Planika wprowadziła do swojej oferty klasyczny w formie biokominek o nazwie Lincoln, który jednocześnie wykorzystuje najnowocześniejsze technologie.
Zeszłoroczna seria palenisk Premium Edition marki Spartherm została uzupełniona o nowe modele. Nowe paleniska przeszklone trójstronnie pozwalają na niemal nieograniczony widok ognia, nie zasłaniają go żadne ramy. Dopracowany został dolot powietrza do spalania i w sprytny sposób ukryta została klamka, która jest, ale jej nie widać.
W aranżacji nowoczesnych wnętrz z kominkiem ważną kwestią staje się sposób ekspozycji ognia. Zależy on przede wszystkim od specyfiki wkładu - wykończenia jego wnętrza oraz wielkości szyby. Te cechy wzięli pod uwagę projektanci firmy Kratki.pl, którzy stworzyli luksusowy wkład kominkowy z potrójnym przeszkleniem, efektownym wykończeniem oraz drzwiami otwieranymi do góry.
Minął już ponad miesiąc od święta branży kominkowej - uroczystej Gali wręczenia przez magazyn "Świat Kominków" nagród Płomień Roku za 2016 rok. Przypomnijmy sobie ten dzień, atmosferę spotkania branży i posłuchajmy wypowiedzi nagrodzonych.
Standardowa gwarancja na paleniska marki Kratki to 5 lat. Obecnie firma daje możliwość przedłużenia tego okresu do 10 lat. Jak uzyskać dodatkową gwarancję?
W galerii wnętrz Home Spot Nowy Targ został otwarty nowy salon kominkowy firmy Otilux. na ekspozycji można zobaczyć wkłady kominkowe marek: Hajduk, Kratki, Spartherm, Unico, JDMetal oraz Lechma. Piece wolno stojące marek: Osburn, Enerzone, Thermorossi, MaxBlank, Kratki a także grille marek: ABCGrill i Landmann. Na miejscy można zobaczyć nowoczesne kratki kominkowe Metal-Glass.
Ekologiczny kominek w Europie
ważne
14-07-2017
Mamy rok 2017 i z pewnością oprócz zastanawiania się nad kształtem piecyka czy ilością oszklonych boków kominkowego wkładu warto zainwestować w urządzenia, których parametry użytkownikowi odwdzięczą się efektywnością a sąsiadom i środowisku niską emisją. W krajach, w których na czystość środowiska i ekologię zwracano uwagę już jakiś czas temu ustanowiono dobrowolne lub obowiązkowe wymagania wkładom kominkowym i piecykom. Warto je poznać
W dniu 23 czerwca bieżącego roku w Nałęczowie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród Płomień Roku 2016 przyznawanych przez magazyn Świat Kominków.
Płomień Roku 2016 - Laureaci
ważne
26-06-2017
Po raz dwunasty redakcja "Świata Kominków" przyznała w tym roku nagrody Płomień Roku dla najlepszych produktów, firm i wydarzeń w branży kominkowej. Zwycięzców poznaliśmy 23 czerwca podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Nałęczowie. Poniżej przedstawiamy wszystkich laureatów.
1  2  3  4    
Najnowsze     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

 

wypowiedz się

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.