Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej wyboru systemu kominowego.
Konkurs „Upoluj Komin MK” został rozstrzygnięty. Konkurs zorganizowany przez markę MK Systemy Kominowe polegał na przesłaniu jednego, bądź kilku zdjęć w jakości min. 240 dpi i 3000 pix po dłuższym boku zdjęcia, na którym widoczny będzie zamontowany komin marki MK.

Poujoulat - laureat Płomienia Roku 2013
Bezpieczny Kominek - Złoty Płomień

03-07-2014
Firma Poujoulat została nagrodzona Złotym Płomieniem Roku 2013 w kategorii Bezpieczny Kominek.
Zasada kompetencji. Mistrz kominiarski powinien utrzymywać swoją wiedzę zawodową i umiejętności na poziomie odpowiadającym aktualnemu stanowi w dziedzinie techniki grzewczej i kominowej, ochrony środowiska, zabezpieczeń przeciwpożarowych i prawa.

Nietypowe rekordy na targach KOMINKI
Poujoulat Batura MTP Challenge

12-02-2014
Podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI w Poznaniu jedną z dodatkowych atrakcji będzie POUJOULAT BATURA MTP CHALLENGE, czyli próba ustanowienia rekordu w trzech nietypowych kategoriach związanych z kominami oraz kominkami.
Norma PN EN 1856-1/2 wyraźnie kwalifikuje do produkcji stalowych systemów kominowych wyłącznie stal kwasoodporną 1.4404 nadając stali klasyfikację L50. Stal 1.4404 ma strukturę austenityczną, zawiera 18%Cr, 11%Ni i 2,2%Mo.
Jak wynika z doniesień z rynku budowlanego ok. 50% inwestycji na terenie Polski realizowana jest systemem gospodarczym. Wolimy nie tylko sami budować domy, ale także szukamy jak najtańszych materiałów budowlanych, a nawet kominiarskich. Oszczędności na tym etapie mogą okazać się co najmniej złudne, a w najgorszych wypadkach - niebezpieczne. Dzisiaj tłumaczymy, dlaczego warto kupować systemy kominowe u znanych producentów.
Właściwy ciąg kominowy to kluczowe pojęcie w przypadku podłączania pieców i kominków do komina. Ciąg kominowy, to zjawisko, które decyduje, czy spalanie paliwa w kominku będzie następowało w sposób, jakiego oczekujemy...
Bardzo ważne jest, by przed rozpoczęciem palenia w kominku sprawdzić drożność instalacji odprowadzenia spalin, (zgodnie z prawem - konserwacja komina dymnego powinna być dokonywana co najmniej 4 razy w roku). Drożny komin zapewni prawidłowy ciąg kominowy,
Ogólnie można podzielić kominy stalowe na: jednościenne i dwuścienne. Systemy jednościenne, zwane również wkładami kominowymi, wykonywane są ze stali...
1  2  3    

Z galerii kominków

Galeria osobliwości

 

Świat kominków

Kominkowa groza...

 

jak nie robić instalacji kominkowych, kominowych i grzewczych

 

obszerna galeria... ku przestrodze - nie powielać !!!

 

Świat Kominków

Pierwszy, 

niezależny magazyn

o kominkach

i piecach, partner serwisu kominki.org  -  kwartalnik "Świat Kominków"

 

 

Eksperci

Eksperci
Ludzie, którzy wiele lat poświęcili na poznanie tajników związanych z budową i eksploatacją kominka
Łukasz Darłak - wiceprezes firmy DARCO, producenta elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej
 
Tomasz Nazimek - właściciel firmy Perfekt, wykonującej kominki, instalacje DGP 

 

Blogi

Felietony

Ciepłe słówka Witka Hawajskiego

 

Nowy blog redaktora naczelnego Świata Kominków - recenzje wydarzeń w branży kominkowej, nowości kominkowe, trendy, style, historia... subiektywnie i na temat !

 

Forum

Felietony

Forum kominki.org

 

Kominkowy Hyde-Park, często najlepsze miejsce wymiany doświadczeń i opinii o instalacjach, firmach, produktach ... wszystko to (prawie) bez cenzury !

 

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta