Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

Walka o prawa kobiet rozgorzała w XIX wieku i choć dziś ma zupełnie inny charakter, panie nadal muszą się mierzyć z wieloma stereotypami. Każdego dnia płeć piękna udowadnia jednak, że sprawdza się doskonale w roli matki, gospodyni domowej, księgowej, specjalistki sprzedaży, marketingowca, a nawet… kominiarza. Co takiego ma w sobie branża kominowa, że przyciąga tak wiele dam?

Komin idealny

28-11-2014
Propozycje kominków idealnych do kominka
Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej wyboru systemu kominowego.
Konkurs „Upoluj Komin MK” został rozstrzygnięty. Konkurs zorganizowany przez markę MK Systemy Kominowe polegał na przesłaniu jednego, bądź kilku zdjęć w jakości min. 240 dpi i 3000 pix po dłuższym boku zdjęcia, na którym widoczny będzie zamontowany komin marki MK.

Poujoulat - laureat Płomienia Roku 2013
Bezpieczny Kominek - Złoty Płomień

03-07-2014
Firma Poujoulat została nagrodzona Złotym Płomieniem Roku 2013 w kategorii Bezpieczny Kominek.
Zasada kompetencji. Mistrz kominiarski powinien utrzymywać swoją wiedzę zawodową i umiejętności na poziomie odpowiadającym aktualnemu stanowi w dziedzinie techniki grzewczej i kominowej, ochrony środowiska, zabezpieczeń przeciwpożarowych i prawa.

Nietypowe rekordy na targach KOMINKI
Poujoulat Batura MTP Challenge

12-02-2014
Podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI w Poznaniu jedną z dodatkowych atrakcji będzie POUJOULAT BATURA MTP CHALLENGE, czyli próba ustanowienia rekordu w trzech nietypowych kategoriach związanych z kominami oraz kominkami.
Norma PN EN 1856-1/2 wyraźnie kwalifikuje do produkcji stalowych systemów kominowych wyłącznie stal kwasoodporną 1.4404 nadając stali klasyfikację L50. Stal 1.4404 ma strukturę austenityczną, zawiera 18%Cr, 11%Ni i 2,2%Mo.
Jak wynika z doniesień z rynku budowlanego ok. 50% inwestycji na terenie Polski realizowana jest systemem gospodarczym. Wolimy nie tylko sami budować domy, ale także szukamy jak najtańszych materiałów budowlanych, a nawet kominiarskich. Oszczędności na tym etapie mogą okazać się co najmniej złudne, a w najgorszych wypadkach - niebezpieczne. Dzisiaj tłumaczymy, dlaczego warto kupować systemy kominowe u znanych producentów.
Właściwy ciąg kominowy to kluczowe pojęcie w przypadku podłączania pieców i kominków do komina. Ciąg kominowy, to zjawisko, które decyduje, czy spalanie paliwa w kominku będzie następowało w sposób, jakiego oczekujemy...
1  2  3    

Z galerii kominków

Galeria osobliwości

 

Świat kominków

Kominkowa groza...

 

jak nie robić instalacji kominkowych, kominowych i grzewczych

 

obszerna galeria... ku przestrodze - nie powielać !!!

 

Świat Kominków

Pierwszy, 

niezależny magazyn

o kominkach

i piecach, partner serwisu kominki.org  -  kwartalnik "Świat Kominków"

 

 

Eksperci

Eksperci
Ludzie, którzy wiele lat poświęcili na poznanie tajników związanych z budową i eksploatacją kominka
Łukasz Darłak - wiceprezes firmy DARCO, producenta elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej
 
Tomasz Nazimek - właściciel firmy Perfekt, wykonującej kominki, instalacje DGP 

 

Blogi

Felietony

Ciepłe słówka Witka Hawajskiego

 

Nowy blog redaktora naczelnego Świata Kominków - recenzje wydarzeń w branży kominkowej, nowości kominkowe, trendy, style, historia... subiektywnie i na temat !

 

Forum

Felietony

Forum kominki.org

 

Kominkowy Hyde-Park, często najlepsze miejsce wymiany doświadczeń i opinii o instalacjach, firmach, produktach ... wszystko to (prawie) bez cenzury !

 

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta