Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

Czyszczenie komina
Artykuł
28-01-2016
Zanie¬dbany komin to zagro¬że¬nie życia całej rodziny. Nie¬stety ludzie oszczę¬dzają na usłu¬gach komi¬niar¬skich ryzy¬ku¬jąc swoje życie. Póki się udaje, to się udaje…, niestety nie zawsze.
O kominach chcę napisać bo to temat ciągle aktualny. Nie ustając w praktyce budowy urządzeń ogniowych, jestem bogatszy o kolejne doświadczenia, które zdobyłem od czasu ostatniej pisaniny. Znów widzę potrzebę i chęć pochylenia się nad tym ważnym tematem. Sporym zastrzykiem wiedzy dotyczącej kominowych przypadków są bezpośrednie kontakty z ludźmi opisującymi swoje problemy i pomysły na forach internetowych
Norma PN EN 1856-1/2 wyraźnie kwalifikuje do produkcji stalowych systemów kominowych wyłącznie stal kwasoodporną 1.4404 nadając stali klasyfikację L50. Stal 1.4404 ma strukturę austenityczną, zawiera 18%Cr, 11%Ni i 2,2%Mo.
Kominy stalowe są coraz powszechniejsze wśród inwestorów indywidualnych między innymi z uwagi na dostępność i długowieczność. Można je łatwo przetransportować i szybko zamontować. To proste elementy konstrukcji, które nie wymagają specjalnej obsługi. Jeśli poświęcimy im minimum uwagi będziemy cieszyć się ich prawidłową pracą przez lata.
Masskorsten – masa do uszczelnienia i renowacji wewnętrznych ścian przewodów kominowych spalinowych, dymowych i wentylacyjnych, którymi odprowadza się spaliny z kotłów i urządzeń grzewczych na paliwa stałe takie jak : węgiel, ekogroszek, muł, miał drewno o wilgotności do 20%.
Sprawny komin to niezbędna kwestia w prawidłowym eksploatowaniu naszego pieca lub kominka. jednym z większych zagrożeń jest problem sadzy. Jeśli mamy doświadczenie uporamy się z tym sami, jeśli nie to zawołajmy kominiarza który zna się na tym najlepiej.
Czasem dzieje się tak, że mamy nieszczelny komin... Nie ma możliwości zbudowania nowego systemu lub uszczelnienia starego np. wsadem kominowym. Co wówczas? Można wybrać jedną z metod czyli tzw. szlamowanie. Co to za metoda?
W ostatnich latach mamy do czynienia z dynamicznym wdrażaniem nowoczesnych technologii w budynkach mieszkalnych. Wszystkie projektowane konstrukcje muszą spełniać wymagania podstawowe, które wynikają z Prawa Budowlanego. Oprócz klasycznych konstrukcji murowanych, w Polsce coraz częściej powstają domy drewniane, które z powodzeniem budowane są na całym świecie, również tam, gdzie mamy surowe warunki klimatyczne.
Walka o prawa kobiet rozgorzała w XIX wieku i choć dziś ma zupełnie inny charakter, panie nadal muszą się mierzyć z wieloma stereotypami. Każdego dnia płeć piękna udowadnia jednak, że sprawdza się doskonale w roli matki, gospodyni domowej, księgowej, specjalistki sprzedaży, marketingowca, a nawet… kominiarza. Co takiego ma w sobie branża kominowa, że przyciąga tak wiele dam?
Komin idealny
28-11-2014
Propozycje kominków idealnych do kominka
1  2  3  4    

Z galerii kominków

Galeria osobliwości

 

Kominkowa groza...

 

jak nie robić instalacji kominkowych, kominowych i grzewczych

 

obszerna galeria... ku przestrodze - nie powielać !!!

 

Świat Kominków

Pierwszy, 

niezależny magazyn

o kominkach

i piecach, partner serwisu kominki.org  -  kwartalnik "Świat Kominków"

 

 

Eksperci

Eksperci
Ludzie, którzy wiele lat poświęcili na poznanie tajników związanych z budową i eksploatacją kominka
Łukasz Darłak - wiceprezes firmy DARCO, producenta elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej
 
Tomasz Nazimek - właściciel firmy Perfekt, wykonującej kominki, instalacje DGP 

 

Blogi

Felietony

Ciepłe słówka Witka Hawajskiego

 

Nowy blog redaktora naczelnego Świata Kominków - recenzje wydarzeń w branży kominkowej, nowości kominkowe, trendy, style, historia... subiektywnie i na temat !

 

Forum

Felietony

Forum kominki.org

 

Kominkowy Hyde-Park, często najlepsze miejsce wymiany doświadczeń i opinii o instalacjach, firmach, produktach ... wszystko to (prawie) bez cenzury !

 

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.