Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

Sprawny komin to niezbędna kwestia w prawidłowym eksploatowaniu naszego pieca lub kominka. jednym z większych zagrożeń jest problem sadzy. Jeśli mamy doświadczenie uporamy się z tym sami, jeśli nie to zawołajmy kominiarza który zna się na tym najlepiej.
Czasem dzieje się tak, że mamy nieszczelny komin... Nie ma możliwości zbudowania nowego systemu lub uszczelnienia starego np. wsadem kominowym. Co wówczas? Można wybrać jedną z metod czyli tzw. szlamowanie. Co to za metoda?
W ostatnich latach mamy do czynienia z dynamicznym wdrażaniem nowoczesnych technologii w budynkach mieszkalnych. Wszystkie projektowane konstrukcje muszą spełniać wymagania podstawowe, które wynikają z Prawa Budowlanego. Oprócz klasycznych konstrukcji murowanych, w Polsce coraz częściej powstają domy drewniane, które z powodzeniem budowane są na całym świecie, również tam, gdzie mamy surowe warunki klimatyczne.
Walka o prawa kobiet rozgorzała w XIX wieku i choć dziś ma zupełnie inny charakter, panie nadal muszą się mierzyć z wieloma stereotypami. Każdego dnia płeć piękna udowadnia jednak, że sprawdza się doskonale w roli matki, gospodyni domowej, księgowej, specjalistki sprzedaży, marketingowca, a nawet… kominiarza. Co takiego ma w sobie branża kominowa, że przyciąga tak wiele dam?

Komin idealny

28-11-2014
Propozycje kominków idealnych do kominka
Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej wyboru systemu kominowego.
Konkurs „Upoluj Komin MK” został rozstrzygnięty. Konkurs zorganizowany przez markę MK Systemy Kominowe polegał na przesłaniu jednego, bądź kilku zdjęć w jakości min. 240 dpi i 3000 pix po dłuższym boku zdjęcia, na którym widoczny będzie zamontowany komin marki MK.

Poujoulat - laureat Płomienia Roku 2013
Bezpieczny Kominek - Złoty Płomień

03-07-2014
Firma Poujoulat została nagrodzona Złotym Płomieniem Roku 2013 w kategorii Bezpieczny Kominek.
Zasada kompetencji. Mistrz kominiarski powinien utrzymywać swoją wiedzę zawodową i umiejętności na poziomie odpowiadającym aktualnemu stanowi w dziedzinie techniki grzewczej i kominowej, ochrony środowiska, zabezpieczeń przeciwpożarowych i prawa.

Nietypowe rekordy na targach KOMINKI
Poujoulat Batura MTP Challenge

12-02-2014
Podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI w Poznaniu jedną z dodatkowych atrakcji będzie POUJOULAT BATURA MTP CHALLENGE, czyli próba ustanowienia rekordu w trzech nietypowych kategoriach związanych z kominami oraz kominkami.
1  2  3  4    

Z galerii kominków

Galeria osobliwości

 

Świat kominków

Kominkowa groza...

 

jak nie robić instalacji kominkowych, kominowych i grzewczych

 

obszerna galeria... ku przestrodze - nie powielać !!!

 

Świat Kominków

Pierwszy, 

niezależny magazyn

o kominkach

i piecach, partner serwisu kominki.org  -  kwartalnik "Świat Kominków"

 

 

Eksperci

Eksperci
Ludzie, którzy wiele lat poświęcili na poznanie tajników związanych z budową i eksploatacją kominka
Łukasz Darłak - wiceprezes firmy DARCO, producenta elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej
 
Tomasz Nazimek - właściciel firmy Perfekt, wykonującej kominki, instalacje DGP 

 

Blogi

Felietony

Ciepłe słówka Witka Hawajskiego

 

Nowy blog redaktora naczelnego Świata Kominków - recenzje wydarzeń w branży kominkowej, nowości kominkowe, trendy, style, historia... subiektywnie i na temat !

 

Forum

Felietony

Forum kominki.org

 

Kominkowy Hyde-Park, często najlepsze miejsce wymiany doświadczeń i opinii o instalacjach, firmach, produktach ... wszystko to (prawie) bez cenzury !

 

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.