Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

Draftbooster - nowość Exodraft
nowość
05-06-2018
Draftbooster to nowość firmy Exodraft. Urządzenie wytwarza ciąg kominowy, który ułatwia rozpalenie kominka. Draftbooster może być używany do kominków opalanych drewnem o znamionowej mocy grzewczej 8 kW. Draftbooster zapewnia czystsze spalanie oraz szybsze ogrzanie pomieszczenia. Urządzenie może być podłączone do gniazdka z uziemieniem i włączane za pomocą dołączonego do zestawu pilota.
Jest to system kominowy do kominków, który składa się z trzech ścian. Stosuje się go do nowoczesnych wolnostojących kominków na drewno i pellet, które dla zwiększenia wydajności mają niską temperaturę spalania. System trójścienny zbudowany jest z trzech kanałów: kanału spalinowego, izolacji 30mm oraz kanału powietrznego, przez który bezpośrednio do urządzenia grzewczego doprowadzane jest powietrzne potrzebne do spalania.
Niebawem zakończenie sezonu grzewczego. To dobry czas, by zwrócić uwagę na przewody kominowe. Aby działały poprawnie, niezbędna jest ich drożność. Bardzo ważny jest też prawidłowy ciąg. Jeśli teraz to skontrolujemy, zaoszczędzimy sobie zbędnych kłopotów w sezonie grzewczym.
W okresie zimowym kominy pracują niemal całą dobę - przekłada się to wówczas na stan przewodu kominowego. Panujący klimat ma również bezpośredni wpływ na sam komin. Z jednej strony intensywny przepływ produktów spalania w przewodzie kominowym, a z drugiej niskie temperatury. Co to oznacza dla komina?
Gdy rozpoczyna się sezon grzewczy, wzrasta motywacja do serwisowania urządzeń grzewczych. Niestety, nie zawsze pamiętamy o kominach. Tymczasem brak kontroli kominiarskiej może być przyczyną bardzo niebezpiecznych zjawisk, w tym także pożaru w kominie. Problemy z kominami są najczęściej powodowane: pożarem sadzy, wpływem stałej wysokiej temperatury na materiał, z jakiego komin jest wykonany, ekspozycją na promienie UV, uszkodzeniami mechanicznymi, a także korozją.
Tradycyjne kominy to konstrukcja murowana z pełnej cegły. Alternatywą są dla nich ceramiczne systemy kominowe. Łatwiejsze w stosowaniu i bezpieczniejsze w użytkowaniu.
Rodzaje kominów
artykuł
Podział kominów ze względu na konstrukcję obudowy, funkcję i materiał z jakiego jest wykonany.
Podczas ISH MK Systemy Kominkowe pokazały premierę stożkowego systemu kominowego, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
Wzrost temperatury powietrza oznacza rychłe zakończenie sezonu grzewczego. To najlepszy moment na spełnienie obowiązku każdego posiadacza domu, czyli przeprowadzenia przeglądu i oczyszczenia układu wentylacji. Niestety, zdecydowana większość posiadaczy domów jednorodzinnych lekceważy ten przepis i naraża siebie, i swoje rodziny na niebezpieczeństwo.
Komin a ekonomia?
porady
29-11-2016
Dobrze dobrany system kominowy przy paliwach stałych, poprzez dopasowanie odpowiedniego przekroju i wysokości generującej odpowiedni ciąg kominowy, umożliwia utrzymanie prawidłowych parametrów spalania, a co za tym idzie ekologią i ekonomią pracy urządzenia.
1  2  3  4  5    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.