Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

W okresie zimowym większość domów jednorodzinnych jest ogrzewana różnymi rodzajami paliw. Niestety nie wszystkie są dobre dla środowiska – emitują one wówczas trujące , o nieprzyjemnym zapachu spaliny.Przyczyniają się tym samym do powstawania smogu, czyli unoszącej się "chmury" zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego.
Kominy stanowią integralną część konstrukcji każdego budynku, będąc niezbędnym elementem wszystkich systemów ogrzewania. Współczesne systemy kominowe służą nie tylko do odprowadzania spalin, ale również podgrzewania powietrza dostarczanego do spalania. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy zyskują nie tylko efektywniejsze ogrzewanie domu, ale przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa.
Komin a ekonomia?
29-11-2016
Dobrze dobrany system kominowy przy paliwach stałych, poprzez dopasowanie odpowiedniego przekroju i wysokości generującej odpowiedni ciąg kominowy, umożliwia utrzymanie prawidłowych parametrów spalania, a co za tym idzie ekologią i ekonomią pracy kotła.
Według statystyk Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej co roku w okresie jesienno-zimowym z powodu niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych ginie średnio 500 osób, a około 4 tysiące trafia do szpitala z powodu zatrucia czadem bądź w wyniku obrażeń poniesionych w pożarze. Dlatego, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim, należy zadbać o prawidłowy stan instalacji grzewczych, które w trakcie zimy są intensywnie eksploatowane.
Zadbaj o swój komin!
Krajowa Izba Kominiarzy
23-09-2016
Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.
Czerpnia powietrza to najnowsze osiągnięcie w rodzinie produktów do wentylacji dachowej VILPE®. Zainstalowana na dachu czerpnia zapewnia stały dopływ czystego powietrza i pomaga utrzymać wysoką wydajność całego system u wentylacji mechanicznej.
Firma MSBK działa od wielu lat na rynku polskim i zagranicznym. Jest producentem, dystrybutorem i sprzedawcą najwyższej jakości systemów kominowych i wentylacyjnych. Specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań w zakresie systemów kominowych jedno i dwuściennych, wykonanych ze stali nierdzewnej.
Komin do kominka
18-05-2016
Istotą komina jest odprowadzenie poza budynek produktów spalania określonego paliwa. W przypadku, gdy urządzeniem grzewczym będzie kominek, komin musi odprowadzić w sposób skuteczny oraz bezpieczny produkty pochodzące z procesu spalania drewna.
Kominek to praktycznie jedyne miejsce w domu, w którym ogień jest mile widziany. Niezależnie od wyboru rodzaju systemu kominowego, aby cała instalacja działała sprawnie i bezpiecznie należy słuchać rad ekspertów, wybrać odpowiednich wykonawców i dobre produkty. Wszelkie próby oszczędności, np. zakup systemu kominowego "bez faktury" (a co za tym idzie bez gwarancji!), może mieć tragiczne skutki. Na własnym bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać!
Jak wynika z doniesień z rynku budowlanego wiele inwestycji na terenie Polski realizowana jest systemem gospodarczym. Wolimy nie tylko sami budować domy, ale także szukamy jak najtańszych materiałów budowlanych, a nawet kominiarskich. Oszczędności na tym etapie mogą okazać się co najmniej złudne, a w najgorszych wypadkach - niebezpieczne. Dzisiaj tłumaczymy, dlaczego warto kupować systemy kominowe u znanych producentów.
1  2  3  4  5    

Z galerii kominków

Galeria osobliwości

 

Kominkowa groza...

 

jak nie robić instalacji kominkowych, kominowych i grzewczych

 

obszerna galeria... ku przestrodze - nie powielać !!!

 

Świat Kominków

Pierwszy, 

niezależny magazyn

o kominkach

i piecach, partner serwisu kominki.org  -  kwartalnik "Świat Kominków"

 

 

Eksperci

Eksperci
Ludzie, którzy wiele lat poświęcili na poznanie tajników związanych z budową i eksploatacją kominka
Łukasz Darłak - wiceprezes firmy DARCO, producenta elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej
 
Tomasz Nazimek - właściciel firmy Perfekt, wykonującej kominki, instalacje DGP 

 

Forum

Felietony

Forum kominki.org

 

Kominkowy Hyde-Park, często najlepsze miejsce wymiany doświadczeń i opinii o instalacjach, firmach, produktach ... wszystko to (prawie) bez cenzury !

 

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.