Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Kominy i wentylacja

Kominy i wentylacja

Każdy z nas chce, aby jego mieszkanie było ciepłe i przytulne, jednak większość osób, patrząc na swoje rachunki za ogrzewanie, zastanawia się, co zrobić, aby były one niższe. Dzięki doborowi odpowiedniego ogrzewania oraz systemu kominowego, jak również pamiętaniu o kilku prostych czynnościach, zyskamy nie tylko odpowiednią temperaturę w naszym domu, ale również nie nadwyrężymy domowego budżetu. Oto sześć praktycznych wskazówek na zoptymalizowanie zużycia ciepła w domu.
Tej zimy media alarmują o wielokrotnie przekroczonych normach smogowych w kraju. Nadal wielu z nas zdaje się nie pamiętać o tym, że to, czym palimy w naszych piecach, ma ogromne znacznie nie tylko dla środowiska, ale także dla naszego zdrowia i życia. Jesteśmy też ciągle nieświadomi innego poważnego problemu. Z roku na rok do obrotu wprowadzane są systemy odprowadzania spalin z plastiku. Można je bez problemu kupić w marketach remontowo-budowlanych.
W okresie zimowym większość domów jednorodzinnych jest ogrzewana różnymi rodzajami paliw. Niestety nie wszystkie są dobre dla środowiska – emitują one wówczas trujące , o nieprzyjemnym zapachu spaliny.Przyczyniają się tym samym do powstawania smogu, czyli unoszącej się "chmury" zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego.
Kominy stanowią integralną część konstrukcji każdego budynku, będąc niezbędnym elementem wszystkich systemów ogrzewania. Współczesne systemy kominowe służą nie tylko do odprowadzania spalin, ale również podgrzewania powietrza dostarczanego do spalania. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy zyskują nie tylko efektywniejsze ogrzewanie domu, ale przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa.
Komin a ekonomia?
29-11-2016
Dobrze dobrany system kominowy przy paliwach stałych, poprzez dopasowanie odpowiedniego przekroju i wysokości generującej odpowiedni ciąg kominowy, umożliwia utrzymanie prawidłowych parametrów spalania, a co za tym idzie ekologią i ekonomią pracy kotła.
Według statystyk Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej co roku w okresie jesienno-zimowym z powodu niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych ginie średnio 500 osób, a około 4 tysiące trafia do szpitala z powodu zatrucia czadem bądź w wyniku obrażeń poniesionych w pożarze. Dlatego, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim, należy zadbać o prawidłowy stan instalacji grzewczych, które w trakcie zimy są intensywnie eksploatowane.
Zadbaj o swój komin!
Krajowa Izba Kominiarzy
23-09-2016
Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! A taki stan jest wielkim zagrożeniem dla mieszkańców.
Czerpnia powietrza to najnowsze osiągnięcie w rodzinie produktów do wentylacji dachowej VILPE®. Zainstalowana na dachu czerpnia zapewnia stały dopływ czystego powietrza i pomaga utrzymać wysoką wydajność całego system u wentylacji mechanicznej.
Firma MSBK działa od wielu lat na rynku polskim i zagranicznym. Jest producentem, dystrybutorem i sprzedawcą najwyższej jakości systemów kominowych i wentylacyjnych. Specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań w zakresie systemów kominowych jedno i dwuściennych, wykonanych ze stali nierdzewnej.
Komin do kominka
18-05-2016
Istotą komina jest odprowadzenie poza budynek produktów spalania określonego paliwa. W przypadku, gdy urządzeniem grzewczym będzie kominek, komin musi odprowadzić w sposób skuteczny oraz bezpieczny produkty pochodzące z procesu spalania drewna.
1  2  3  4  5    

Z galerii kominków

Galeria osobliwości

Świat Kominków

Eksperci

Forum

Z galerii Video

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.