Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje  >   Kominek wyspa

Inspiracje

Kominek wyspaartykuł

22-08-2017
drukuj

Traforart

Totem

Ruegg

Spartherm

Piazzetta

Bordelet / Groz

Ruegg

Bordelet / Groz

Focus / Koperfam

Usytuowany centralnie kominek sprawdzi się świetnie w przestronnych wnętrzach. Tego typu posadowienie sprawia, że staje się on najważniejszym elementem salonu, wokół którego skupia się życie domowników. Należy podporządkować mu cały wystrój pomieszczenia, ponieważ cała uwaga skupiona zostaje na kominku, natomiast inne elementy takie jak meble są jedynie uzupełnieniem aranżacji. 


Największym atutem takich kominków jest możliwość obserwowania ognia ze wszystkich stron. Modele palenisk w formie wyspy na środku pomieszczenia są często przeszklone na cztery strony na planie kwadratu lub okręgu, czasami są widoczne słupki łączące szyby czasami jest to niczym nie zakłócona wizja. Oczywiście w tej grupie występują też paleniska otwarte, czyli bez wkładu kominkowego.

 

 W przypadku kominków-wysp nie da się ukryć przewodów odprowadzania spalin. Ozdobnie zaaranżowana rura odprowadzająca dym jest wyeksponowana i biegnie pionowo nad kominkiem. Może to stać się jednak atutem takiej instalacji, kominki takie często instalowane są w pomieszczeniach z antresolami, gdzie przewód biegnie przez długość podwójnego piętra.  Oczywiście taką rurę można też zabudować i ukryć w zabudowie paleniska wszystko zależy od wizji i fantazji projektanta.

 

Tego typu rozwiązania z pewnością nie należą do grupy tanich. Kominek wyspowy to już spory wydatek i trzeba się z tym liczyć. Każde oszczędności w tego typu aranżacji będzie widać, więc jeśli nie jesteśmy pewni tego typu rozwiązania warto zdecydować się na coś innego, a wybór innych dostępnych formatów jest naprawdę duży.

 

Aldona Mazurkiewicz

 

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.