Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Urlop to okres relaksu, odpoczynku i czasu spędzonego w gronie rodziny i przyjaciół. Dlatego też warto zadbać o nastrój miejsca, w którym wspólnie spędzimy nasz wolny czas. Nic tak nie buduje nastroju jak ogień.
W dniu 18 czerwca 2015 roku odbyła się Gala rozdania nagród Płomień i Iskra Roku 2014, przyznawanych przez magazyn Świat Kominków.
Dawniej kuchnia stanowiła serce domu, a palenisko było jednym z elementów, wokół których organizowane było życie domowników. Dziś coraz częściej jedno pomieszczenie pełni rolę dwóch: kuchni i jadalni, a nawet trzech: kuchni, jadalni i salonu. Co więcej na pograniczu tych stref widoczne są kominki, które skutecznie ocieplają, nie tylko atmosferę.
Zestawienie bieli i czerni to połączenie ponadczasowe. Bardzo dobrze sprawdza się ono w nowoczesnej aranżacji kominka.
Od kilku sezonów na szczycie popularności są paleniska narożne. Za pewne wynika to z mody na otwarte przestrzenie, gdzie częśc wypoczynkowa płynnie przechodzi w częśc jadalną, kuchnię itd.. Sposobów aranżacji i obudowy takiego paleniska jest mnóstwo. Warto przejrzec trochę przykładów by dokonac wyboru najlepszego dla siebie.

Kominek w wiosennych kolorach
Nowy artykuł

27-04-2015
Wiosną wszystko budzi się do życia. Może warto by kolory wokół kominka cały rok przypominały nam o porze roku, kiedy wszystko budzi się do życia. Wśród propozycji producentów znaleźć można wiele inspiracji z żywym, świeżym, wiosennym kolorem jako tłem dla kominka i wyeksponowania ognia.

Najnowsze sposoby aranżacji kominka
Propozycje z ISH-najważniejszych kominkowych targów 2015 roku

12-03-2015
Poszukując pomysłu na aranżację kominka we własnym domu warto przyjrzec się wkładom i sposobom ich zabudowy jakie proponują producenci palenisk na swoich stoiskach. Najnowsze aranżacje kominkowe oglądaliśmy na najważniejszych w 2015 roku dla branży kominkowej targach ISH we Frankfurcie (10-14.03.2015). Zatem jeśli szukasz pomysłów koniecznie spójrz jak kominki widzą producenci.

Francusko-belgijskie kominkowe propozycje
Nasze wrażenia z wizyty na targach

11-03-2015
Kominkowe aranżacje ze stoisk targowych mogą być cenną wskazówką do aranżacji własnego salonu czy też innego pomieszczenia. Wiele takich aranżacji podpatrzyliśmy odwiedzając największe targi budowlane w Belgii : targi Batibouw 2015 w Brukseli i francuskie targi kominkowe Flam'expo w Lyonie.

Drewno w oprawie kominka - propozycje z targowych ekspozycji
Nasze wrażenia z wizyty na targach

10-03-2015
Początek roku to zawsze okres wzmożonej aktywności targowej firm. Warto podpatrzeć jak sami producenci aranżują paleniska i jakie obudowy prezentują by kominki wyglądały jak najbardziej atrakcyjnie. Na odbywających się niedawno targach Batibouw w Brukseli królowało drewno i to zarówno w propozycjach klasycznych, gdzie drewno jest postarzane jak i bardzo nowoczesnych.
Powiadają, że wszystko zaczęło się od wskrzeszenia ognia i pierwszego ogniska. Mówi się, że radość z rozpalania ogniska ma atawistyczne pochodzenie, bowiem u większości z nas trwa do dziś. Każdorazowo, trzask spalanych polan i chrustu daje nieopisane uczucia od błogości, przez melancholię po radość. Są tacy, którzy nie potrafią wyobrazić sobie jakiegokolwiek wypadu bez żywego ogniska.
1  2  3  4  5  6  7  8    

Z galerii kominków

Świat Kominków

Pierwszy, 

niezależny magazyn

o kominkach

i piecach, partner serwisu kominki.org  -  kwartalnik "Świat Kominków"

 

 

Eksperci

Eksperci
Ludzie, którzy wiele lat poświęcili na poznanie tajników związanych z budową i eksploatacją kominka
Łukasz Darłak - wiceprezes firmy DARCO, producenta elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej
 
Tomasz Nazimek - właściciel firmy Perfekt, wykonującej kominki, instalacje DGP 

 

Blogi

Felietony

Ciepłe słówka Witka Hawajskiego

 

Nowy blog redaktora naczelnego Świata Kominków - recenzje wydarzeń w branży kominkowej, nowości kominkowe, trendy, style, historia... subiektywnie i na temat !

 

Forum

Felietony

Forum kominki.org

 

Kominkowy Hyde-Park, często najlepsze miejsce wymiany doświadczeń i opinii o instalacjach, firmach, produktach ... wszystko to (prawie) bez cenzury !

 

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.