Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Wygraj z firmą BRUNNER bajeczny długi zimowy weekend. Poszukujemy najładniejsze lub najbardziej zabawne zdjęcie kominka lub pieca z paleniskiem BRUNNER. Masz ładny kominek lub piec kaflowy? Albo śmieszne zdjęcie ze zwierzakami domowymi przed kominkiem? To do pracy fotografowie amatorzy! Do wygrania bajeczny weekend ze śniadaniem i obiadokolacją w hotelu niespodziance w styczniu 2016!

Niczym obraz
Nowy artykuł

21-07-2015
Widok ognia za szybą kominka jest sam w sobie fascynujący. Czasem jednak nie wystarcza nam jego blask i gra. Potrzebujemy oprawy, która zaprosi nas do podziwiania rozpalonego kominka.
Od kilku sezonów na szczycie popularności są paleniska narożne. Za pewne wynika to z mody na otwarte przestrzenie, gdzie częśc wypoczynkowa płynnie przechodzi w częśc jadalną, kuchnię itd.. Sposobów aranżacji i obudowy takiego paleniska jest mnóstwo. Warto przejrzec trochę przykładów by dokonac wyboru najlepszego dla siebie.
Urlop to okres relaksu, odpoczynku i czasu spędzonego w gronie rodziny i przyjaciół. Dlatego też warto zadbać o nastrój miejsca, w którym wspólnie spędzimy nasz wolny czas. Nic tak nie buduje nastroju jak ogień.
W dniu 18 czerwca 2015 roku odbyła się Gala rozdania nagród Płomień i Iskra Roku 2014, przyznawanych przez magazyn Świat Kominków.
Dawniej kuchnia stanowiła serce domu, a palenisko było jednym z elementów, wokół których organizowane było życie domowników. Dziś coraz częściej jedno pomieszczenie pełni rolę dwóch: kuchni i jadalni, a nawet trzech: kuchni, jadalni i salonu. Co więcej na pograniczu tych stref widoczne są kominki, które skutecznie ocieplają, nie tylko atmosferę.
Zestawienie bieli i czerni to połączenie ponadczasowe. Bardzo dobrze sprawdza się ono w nowoczesnej aranżacji kominka.

Kominek w wiosennych kolorach
Nowy artykuł

27-04-2015
Wiosną wszystko budzi się do życia. Może warto by kolory wokół kominka cały rok przypominały nam o porze roku, kiedy wszystko budzi się do życia. Wśród propozycji producentów znaleźć można wiele inspiracji z żywym, świeżym, wiosennym kolorem jako tłem dla kominka i wyeksponowania ognia.

Najnowsze sposoby aranżacji kominka
Propozycje z ISH-najważniejszych kominkowych targów 2015 roku

12-03-2015
Poszukując pomysłu na aranżację kominka we własnym domu warto przyjrzec się wkładom i sposobom ich zabudowy jakie proponują producenci palenisk na swoich stoiskach. Najnowsze aranżacje kominkowe oglądaliśmy na najważniejszych w 2015 roku dla branży kominkowej targach ISH we Frankfurcie (10-14.03.2015). Zatem jeśli szukasz pomysłów koniecznie spójrz jak kominki widzą producenci.

Francusko-belgijskie kominkowe propozycje
Nasze wrażenia z wizyty na targach

11-03-2015
Kominkowe aranżacje ze stoisk targowych mogą być cenną wskazówką do aranżacji własnego salonu czy też innego pomieszczenia. Wiele takich aranżacji podpatrzyliśmy odwiedzając największe targi budowlane w Belgii : targi Batibouw 2015 w Brukseli i francuskie targi kominkowe Flam'expo w Lyonie.
1  2  3  4  5  6  7  8    

Z galerii kominków

Świat Kominków

Pierwszy, 

niezależny magazyn

o kominkach

i piecach, partner serwisu kominki.org  -  kwartalnik "Świat Kominków"

 

 

Eksperci

Eksperci
Ludzie, którzy wiele lat poświęcili na poznanie tajników związanych z budową i eksploatacją kominka
Łukasz Darłak - wiceprezes firmy DARCO, producenta elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej
 
Tomasz Nazimek - właściciel firmy Perfekt, wykonującej kominki, instalacje DGP 

 

Blogi

Felietony

Ciepłe słówka Witka Hawajskiego

 

Nowy blog redaktora naczelnego Świata Kominków - recenzje wydarzeń w branży kominkowej, nowości kominkowe, trendy, style, historia... subiektywnie i na temat !

 

Forum

Felietony

Forum kominki.org

 

Kominkowy Hyde-Park, często najlepsze miejsce wymiany doświadczeń i opinii o instalacjach, firmach, produktach ... wszystko to (prawie) bez cenzury !

 

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.