Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Dawniej kuchnia stanowiła serce domu, a palenisko było jednym z elementów, wokół których organizowane było życie domowników. Dziś coraz częściej jedno pomieszczenie pełni rolę dwóch: kuchni i jadalni, a nawet trzech: kuchni, jadalni i salonu. Co więcej na pograniczu tych stref widoczne są kominki, które skutecznie ocieplają, nie tylko atmosferę.
Fiński architekt Olavi Koponen zbudował dom, którego centralnym punktem jest kominek. Właściwie dom został owinięty wokół kominka.

Kominek i cegła

25-12-2014
Jednym z popularniejszych sposobów na wykonanie obudowy kominka jest wykorzystanie cegły. Materiał ten bywa używany do pełnego obudowania wkładu lub stosuje się go do stworzenia pewnych elementów aranżacji, takich jak półka nad kominkiem.
Dla wielu osób płomienie trzaskające w kominku to nieodłączny element Bożego Narodzenia. Warto zadbać o ciekawą aranżację otoczenia kominka albo pieca jaki mamy.
Antresola, to raczej współczesny element wnętrza. Początkowo jej powstanie wiązało się z koniecznością wygospodarowania dodatkowej przestrzeni mieszkalnej, najczęściej służącej do spania. Stąd antresole pojawiały się w skromniejszych domostwach w formie rozmaitych konstrukcji dostępnych schodami lub drabiną, czasem zwane były one stryszkami.
W 41 numerze "Świata Kominków" przeczytacie m.in. o piecykach-meblach, kominkach i antresolach, biokominkach, kominkach w różnych pomieszczeniach, kominkach wodnych, pompach wodnych i piecach chlebowych

Kominek i sztuka

24-09-2014
Podczas aranżacji przestrzeni wokół kominka warto swój wzrok zwrócić w stronę obrazów. Są one niezwykle, ponieważ odzwierciedlają nie tylko estetyczne zainteresowania właścicieli, ale dopełniają wnętrze nadając mu niepowtarzalnego charakteru.
Styl romantyczny obecny jest w architekturze wnętrz od ponad stu lat. Ciężko go jednoznacznie określić, ale jest kilka elementów, które są dla niego charakterystyczne. Wśród nich warto zwrócić uwagę na pastelową, delikatną kolorystykę, obecność sporej ilości tkanin: zasłony, poduszki, koniecznie meble z materiałowymi obiciami, mile widziane będą też tapety. Często materiały nie są jednobarwne, tylko posiadają np. kwiatowy deseń. W stylu romantycznym znajdzie się wiele drewnianych elementów, a ws

Kominek w łazience

05-08-2014
Urządzając dom już na samym początku musimy przewidzieć miejsce na kominek, bo tradycyjne palenisko na drewno potrzebuje samodzielnego komina, a kominek gazowy przygotowania odpowiedniej instalacji. Zazwyczaj kominki zdobią przestrzeń dzienną, choć nic nie stoi na przeszkodzie by stały się ozdobą innych pomieszczeń, choćby przestronnych łazienek, czy wręcz coraz modniejszych salonów kąpielowych.

Stal, szkło, beton

17-07-2014
Beton - bez wątpienia materiał ten jest niezwykle odważny, gdyż wprowadza do pomieszczenia element niedokończenia, jednak pomimo tego jest coraz chętniej wybierany jako charakterystyczny punkt salonów, kuchni czy łazienek. Jego obecność widoczna jest również podczas aranżacji bryły kominka, gdzie zimny odcień betonu pięknie kontrastuje z ciepłą barwą roztańczonych płomieni.
1  2  3  4  5  6  7    

Z galerii kominków

Świat Kominków

Pierwszy, 

niezależny magazyn

o kominkach

i piecach, partner serwisu kominki.org  -  kwartalnik "Świat Kominków"

 

 

Eksperci

Eksperci
Ludzie, którzy wiele lat poświęcili na poznanie tajników związanych z budową i eksploatacją kominka
Łukasz Darłak - wiceprezes firmy DARCO, producenta elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej
 
Tomasz Nazimek - właściciel firmy Perfekt, wykonującej kominki, instalacje DGP 

 

Blogi

Felietony

Ciepłe słówka Witka Hawajskiego

 

Nowy blog redaktora naczelnego Świata Kominków - recenzje wydarzeń w branży kominkowej, nowości kominkowe, trendy, style, historia... subiektywnie i na temat !

 

Forum

Felietony

Forum kominki.org

 

Kominkowy Hyde-Park, często najlepsze miejsce wymiany doświadczeń i opinii o instalacjach, firmach, produktach ... wszystko to (prawie) bez cenzury !

 

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta