Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Najnowsze sposoby aranżacji kominka
Propozycje z ISH-najważniejszych kominkowych targów 2015 roku

12-03-2015
Poszukując pomysłu na aranżację kominka we własnym domu warto przyjrzec się wkładom i sposobom ich zabudowy jakie proponują producenci palenisk na swoich stoiskach. Najnowsze aranżacje kominkowe oglądaliśmy na najważniejszych w 2015 roku dla branży kominkowej targach ISH we Frankfurcie (10-14.03.2015). Zatem jeśli szukasz pomysłów koniecznie spójrz jak kominki widzą producenci.

Francusko-belgijskie kominkowe propozycje
Nasze wrażenia z wizyty na targach

11-03-2015
Kominkowe aranżacje ze stoisk targowych mogą być cenną wskazówką do aranżacji własnego salonu czy też innego pomieszczenia. Wiele takich aranżacji podpatrzyliśmy odwiedzając największe targi budowlane w Belgii : targi Batibouw 2015 w Brukseli i francuskie targi kominkowe Flam'expo w Lyonie.

Drewno w oprawie kominka - propozycje z targowych ekspozycji
Nasze wrażenia z wizyty na targach

10-03-2015
Początek roku to zawsze okres wzmożonej aktywności targowej firm. Warto podpatrzeć jak sami producenci aranżują paleniska i jakie obudowy prezentują by kominki wyglądały jak najbardziej atrakcyjnie. Na odbywających się niedawno targach Batibouw w Brukseli królowało drewno i to zarówno w propozycjach klasycznych, gdzie drewno jest postarzane jak i bardzo nowoczesnych.
Powiadają, że wszystko zaczęło się od wskrzeszenia ognia i pierwszego ogniska. Mówi się, że radość z rozpalania ogniska ma atawistyczne pochodzenie, bowiem u większości z nas trwa do dziś. Każdorazowo, trzask spalanych polan i chrustu daje nieopisane uczucia od błogości, przez melancholię po radość. Są tacy, którzy nie potrafią wyobrazić sobie jakiegokolwiek wypadu bez żywego ogniska.
Od 2006 roku Świat Kominków przyznaje niezależne nagrody dla firm, produktów i wydarzeń. Od dwóch lat Płomień Roku w odsłonie: złotej, srebrnej i brązowej przyznawany jest w trzech głównych kategoriach: Produkt, Firma i Bezpieczny Kominek. W pozostałych kategoriach: Mała Firma i Mikrofirma, Promocja/Debiut oraz Wydarzenie przyznawane są Iskry Roku. Tradycyjnie wręczany jest także Superpłomień za osiągnięcia, które wymykają się kategoriom i corocznym podsumowaniom osiągnięć.
Tak jak w przypadku biżuterii, kamień półszlachetny we wnętrzu występuje w formie obrobionej. Etapy produkcji kamiennych płyt, tzw. slabów, polegają na zatopieniu w żywicy specjalnie dobranych kawałków kamieni półszlachetnych. W ten sposób każda z części łączy się ze sobą, tworząc dekoracyjną płytę, która później poddawana jest szlifowaniu przy użyciu nanotechnologii. Proces ten polega na wniknięciu w mikropory kamienia specjalnego impregnatu zawierającego nanocząsteczki....

Wybieramy obudowy portalowe
Artykuł reklamowy

09-02-2015
Kominki stylowe łączą tradycyjne wyobrażenie przytulnego kominka z nowoczesnym standardem wyglądu i design. Optymalne prowadzenie powietrza do spalania dba o czystą szybę po kilku cyklach ogrzewania.
Relacje filmowe z tegorocznych targów KOK w Austrii (28-30 stycznia 2015)

Kominki na targach KOK w Austrii
Fotorelacja

03-02-2015
Austriackie targi KOK w Wels były okazją do zobaczenia interesujących kominków różnych firm.
Dawniej kuchnia stanowiła serce domu, a palenisko było jednym z elementów, wokół których organizowane było życie domowników. Dziś coraz częściej jedno pomieszczenie pełni rolę dwóch: kuchni i jadalni, a nawet trzech: kuchni, jadalni i salonu. Co więcej na pograniczu tych stref widoczne są kominki, które skutecznie ocieplają, nie tylko atmosferę.
1  2  3  4  5  6  7  8    

Z galerii kominków

Świat Kominków

Pierwszy, 

niezależny magazyn

o kominkach

i piecach, partner serwisu kominki.org  -  kwartalnik "Świat Kominków"

 

 

Eksperci

Eksperci
Ludzie, którzy wiele lat poświęcili na poznanie tajników związanych z budową i eksploatacją kominka
Łukasz Darłak - wiceprezes firmy DARCO, producenta elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej
 
Tomasz Nazimek - właściciel firmy Perfekt, wykonującej kominki, instalacje DGP 

 

Blogi

Felietony

Ciepłe słówka Witka Hawajskiego

 

Nowy blog redaktora naczelnego Świata Kominków - recenzje wydarzeń w branży kominkowej, nowości kominkowe, trendy, style, historia... subiektywnie i na temat !

 

Forum

Felietony

Forum kominki.org

 

Kominkowy Hyde-Park, często najlepsze miejsce wymiany doświadczeń i opinii o instalacjach, firmach, produktach ... wszystko to (prawie) bez cenzury !

 

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta