Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Czy o kominku można i wypada mówić w kontekście narodowym? Był i jest on przecież urządzeniem do grzania, dla wszystkich. A jednak były lata, gdy zastanawiano się nad tym, czy przypadkiem nie zachować w polskiej tradycji kominków opalanych drewnem, wypieranych przez urządzenia opalane węglem z Niemiec, Anglii czy Francji.
Kominek zbłądził pod strzechy i stał się na tyle przystępny cenowo, że w zasadzie każda pracująca rodzina może sobie na ogień w domu pozwolić. By tak się stało, musiała pojawić się masowa, powtarzalna produkcja oraz uproszczony, samoobsługowy system sprzedaży. Mamy więc międzynarodowe sieci handlowe, które zamawiają kilka tysięcy czy kilkaset sztuk kominkowych wkładów, promują je na bilbordach oraz w gazetkach i sprzedają z niewielką (podobno) marżą.
Mieszkać na wsi można z wyboru lub z konieczności. Dla osób szukających mieszkania, wybudowanie domu na działce położonej poza miastem jest porównywalne z kosztem, jaki trzeba ponieść na kupno kilkakrotnie mniejszego lokalu w mieście. Dom na wsi może być tak różny, jak różne mogą być style życia jego mieszkańców. Inaczej będzie funkcjonował dom, w którym ciągle lub przez większość czasu ktoś przebywa, a inaczej dom ludzi pracujących w mieście, wyjeżdżających rano i powracających wieczorem.

Rozpalamy zmysły - Kominox
Artykuł reklamowy

02-11-2015
Możemy opowiadać o pasji i tradycji odnośnie tego, co robimy, ale uważamy, że obecnie liczą się konkrety, których oczekują od nas nasi aktualni i przyszli klienci. Firma Kominox działa na rynku od wielu lat. Jej głównym celem działania jest sprzedaż, montaż i doradztwo z zakresu branży kominkowej, kominowej oraz wentylacyjnej.

Kominki ze steatytu

27-10-2015
Steatyt to skała często wykorzystywana do budowy kominków ze względu na swoje cenne właściwości. Jest dużo bardziej wytrzymała niż większość stosowanych do budowy kominków kamieni. Nie niszczy go woda, kwasy, jest odporna na uderzenia.

Salon z kominkiem

08-10-2015
Salon stanowi wizytówkę naszego domu, dlatego powinien być zaprojektowany z największą dbałością oraz gustem. To właśnie w salonie toczy się wszelkie rodzinne życie, to tu bawią się nasze dzieci, gdy my odprężamy się albo pracujemy. To tu przez wspólne przebywanie ze sobą wzmacniamy nasze więzi rodzinne i budujemy trwałe ognisko domowe.

Gorąca sztuka

07-10-2015
"Sztuka to wielkie ucho i wielkie oko świata: słyszy i widzi i ma zawstydzić, drażnić, budzić sumienia". Słowa Josepha Conrada ukazują, jak wielką moc oddziaływania posiada sztuka, w tym także malarstwo. Dlaczego zatem z obrazu nie uczynić głównej ozdoby kominka?
Antresola, to raczej współczesny element wnętrza. Początkowo jej powstanie wiązało się z koniecznością wygospodarowania dodatkowej przestrzeni mieszkalnej, najczęściej służącej do spania. Stąd antresole pojawiały się w skromniejszych domostwach w formie rozmaitych konstrukcji dostępnych schodami lub drabiną, czasem zwane były one stryszkami.

Cegła na salonach

28-09-2015
Historia cegły jest tak stara, jak świat. Już w starożytnej Mezopotamii dojrzewały skąpane w słońcu pierwsze ceglane formy. Nic więc dziwnego, że trzymając w ręku zgrabnie wyprofilowany kawałek cegły, obcujemy niemalże z zabytkiem klasy zerowej. Z upływem tysięcy lat zarówno receptura jej składu, jak i technologia produkcji zostały znacznie udoskonalone i wciąż buduje ona nie tylko domy, kominki czy wnętrza, ale przede wszystkim niezmiennie tworzy niepowtarzalny klimat.
Trzy szyby kominkowe od jakiegoś czasu wspinają się do ścisłej czołówki. Są wyrafinowane technicznie i wymagające w użytkowaniu. Mimo to są coraz bardziej pożądane przez projektantów i inwestorów. Nic nie jest w stanie, w każdym razie w dającym się przewidzieć czasie, zatrzymać ich tryumfalnego pochodu. Wkłady kominkowe z trzema bokami oszklonymi pod kątem prostym są trendy!
1  2  3  4  5  6  7  8  9    

Z galerii kominków

Świat Kominków

Pierwszy, 

niezależny magazyn

o kominkach

i piecach, partner serwisu kominki.org  -  kwartalnik "Świat Kominków"

 

 

Eksperci

Eksperci
Ludzie, którzy wiele lat poświęcili na poznanie tajników związanych z budową i eksploatacją kominka
Łukasz Darłak - wiceprezes firmy DARCO, producenta elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej
 
Tomasz Nazimek - właściciel firmy Perfekt, wykonującej kominki, instalacje DGP 

 

Blogi

Felietony

Ciepłe słówka Witka Hawajskiego

 

Nowy blog redaktora naczelnego Świata Kominków - recenzje wydarzeń w branży kominkowej, nowości kominkowe, trendy, style, historia... subiektywnie i na temat !

 

Forum

Felietony

Forum kominki.org

 

Kominkowy Hyde-Park, często najlepsze miejsce wymiany doświadczeń i opinii o instalacjach, firmach, produktach ... wszystko to (prawie) bez cenzury !

 

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.