Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Powiadają, że wszystko zaczęło się od wskrzeszenia ognia i pierwszego ogniska. Mówi się, że radość z rozpalania ogniska ma atawistyczne pochodzenie, bowiem u większości z nas trwa do dziś. Każdorazowo, trzask spalanych polan i chrustu daje nieopisane uczucia od błogości, przez melancholię po radość. Są tacy, którzy nie potrafią wyobrazić sobie jakiegokolwiek wypadu bez żywego ogniska.
Od 2006 roku Świat Kominków przyznaje niezależne nagrody dla firm, produktów i wydarzeń. Od dwóch lat Płomień Roku w odsłonie: złotej, srebrnej i brązowej przyznawany jest w trzech głównych kategoriach: Produkt, Firma i Bezpieczny Kominek. W pozostałych kategoriach: Mała Firma i Mikrofirma, Promocja/Debiut oraz Wydarzenie przyznawane są Iskry Roku. Tradycyjnie wręczany jest także Superpłomień za osiągnięcia, które wymykają się kategoriom i corocznym podsumowaniom osiągnięć.
Tak jak w przypadku biżuterii, kamień półszlachetny we wnętrzu występuje w formie obrobionej. Etapy produkcji kamiennych płyt, tzw. slabów, polegają na zatopieniu w żywicy specjalnie dobranych kawałków kamieni półszlachetnych. W ten sposób każda z części łączy się ze sobą, tworząc dekoracyjną płytę, która później poddawana jest szlifowaniu przy użyciu nanotechnologii. Proces ten polega na wniknięciu w mikropory kamienia specjalnego impregnatu zawierającego nanocząsteczki....

Wybieramy obudowy portalowe
Artykuł reklamowy

09-02-2015
Kominki stylowe łączą tradycyjne wyobrażenie przytulnego kominka z nowoczesnym standardem wyglądu i design. Optymalne prowadzenie powietrza do spalania dba o czystą szybę po kilku cyklach ogrzewania.
Relacje filmowe z tegorocznych targów KOK w Austrii (28-30 stycznia 2015)

Kominki na targach KOK w Austrii
Fotorelacja

03-02-2015
Austriackie targi KOK w Wels były okazją do zobaczenia interesujących kominków różnych firm.
Dawniej kuchnia stanowiła serce domu, a palenisko było jednym z elementów, wokół których organizowane było życie domowników. Dziś coraz częściej jedno pomieszczenie pełni rolę dwóch: kuchni i jadalni, a nawet trzech: kuchni, jadalni i salonu. Co więcej na pograniczu tych stref widoczne są kominki, które skutecznie ocieplają, nie tylko atmosferę.
Fiński architekt Olavi Koponen zbudował dom, którego centralnym punktem jest kominek. Właściwie dom został owinięty wokół kominka.

Kominek i cegła

25-12-2014
Jednym z popularniejszych sposobów na wykonanie obudowy kominka jest wykorzystanie cegły. Materiał ten bywa używany do pełnego obudowania wkładu lub stosuje się go do stworzenia pewnych elementów aranżacji, takich jak półka nad kominkiem.
Dla wielu osób płomienie trzaskające w kominku to nieodłączny element Bożego Narodzenia. Warto zadbać o ciekawą aranżację otoczenia kominka albo pieca jaki mamy.
1  2  3  4  5  6  7    

Z galerii kominków

Świat Kominków

Pierwszy, 

niezależny magazyn

o kominkach

i piecach, partner serwisu kominki.org  -  kwartalnik "Świat Kominków"

 

 

Eksperci

Eksperci
Ludzie, którzy wiele lat poświęcili na poznanie tajników związanych z budową i eksploatacją kominka
Łukasz Darłak - wiceprezes firmy DARCO, producenta elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej
 
Tomasz Nazimek - właściciel firmy Perfekt, wykonującej kominki, instalacje DGP 

 

Blogi

Felietony

Ciepłe słówka Witka Hawajskiego

 

Nowy blog redaktora naczelnego Świata Kominków - recenzje wydarzeń w branży kominkowej, nowości kominkowe, trendy, style, historia... subiektywnie i na temat !

 

Forum

Felietony

Forum kominki.org

 

Kominkowy Hyde-Park, często najlepsze miejsce wymiany doświadczeń i opinii o instalacjach, firmach, produktach ... wszystko to (prawie) bez cenzury !

 

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.