Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Rüegg Photo Award 2017
Świat Kominków poleca
16-05-2018
Sercem kominka jest palenisko, jednak to jego atrakcyjna zabudowa tworzy klimat i dodaje charakteru. Nawet najlepsze palenisko w mało atrakcyjnej i nieproporcjonalnej zabudowie nie stanie się ozdobą wnętrza. Dlatego w poszukiwaniu kominkowych inspiracji chcę Wam przedstawić prace zgłoszone do konkursu fotograficznego na kominek Rüegg Photo Award’17.
Kominkowe żarty
artykuł
09-04-2018
Zapraszamy do zapoznania się z żartami, które pochodzą z konkursu świątecznego z okazji Prima Aprilis zorganizowanego na fanpage'u magazynu Świat Kominków, w których kominek występuję w roli głównej. Prima Aprilis to dzień żartów obchodzony w wielu krajach pierwszego dnia kwietnia. Tradycja nakazuje by w tym dniu robić sobie żarty, nabierać się nawzajem, prowokować żartobliwe sytuacje czy celowo wprowadzać się w błąd.
W dniach 21-25 lutego obecni byliśmy na największych międzynarodowych targów kominkowych w Europie - Progetto Fuoco. Co dwa lata warto odwiedzić włoską Weronę by poznać aktualne trendy w branży urządzeń kominkowych opalanych drewnem i peletem. Podczas tegorocznej edycji na stoiskach firm z całej Europy można było znaleźć wiele ciekawych aranżacji kominkowych.
Przepis na kominek
Świat Kominków poleca
15-02-2018
Rozpoczynając przygodę kominkową, warto na początek zebrać garść inspiracji. Następnie zrobić przegląd urządzeń kominkowych i zdecydować się na to, które jest najbliższe indywidualnym potrzebom i preferencjom. A na koniec dorzucić szczyptę koloru i wyczucia smaku. Pamiętajcie – kominek lub piec zajmuje najbardziej eksponowane miejsce we wnętrzu, determinuje całość aranżacji i jest główną atrakcją we wnętrzarskim menu. Dlatego też warto od niego zacząć waszą miniprojektową przygodę.
Kominek na Walentynki
artykuł
14-02-2018
Chyba każdy widział kiedyś film, w którym namiętne sceny miłosne miały miejsce przy kominku, a wielu czytelników zna zapewne takie sytuacje nie tyle z ekranu, co z życia… Ogień i sex – do tych skojarzeń przyzwyczaiła nas literatura. Zdaniem znawców feng shui. wzajemne powiązania tych zjawisk są daleko głębsze i bardziej praktyczne niż te potocznie znane.
W dniach 30 stycznia - 2 lutego 2018 roku w Poznaniu odbyła się największa impreza targowa poświęcona branży kominkowej - Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI. Na hali 5A oraz w łączniku przy hali można było podziwiać odpalone urządzenia kominkowe i zapoznać się z nowościami na rynku.
Ofemflamme 2017 - nagroda za design
Świat Kominków poleca
16-01-2018
Podczas międzynarodowych targów ISH 2017 we Frankfurcie przyznane zostały po raz trzeci nagrody Ofenflamme (z niem. Płomień pieca). Nagroda została zainicjowana przez niemieckie czasopismo Kamine & Kachelöfen, organizację ZVSHK (Centralne Zrzeszenie Instalatorów Sanitarnych, Grzewczych i Klimatyzacyjnych) oraz VEUKO (Europejskie Zrzeszenie Organizacji Zduńskich).
Nietypowe kształty palenisk
inspiracje
03-01-2018
Wyobrazić sobie można różne krzyżówki różnych rodzajów palenisk i są one u niektórych producentów z pewnością dostępne, co najmniej na indywidualne zamówienie. Oryginalne jaja, palenisko w kształcie piłki (oczywiście na gaz) i inne wariacje z szybą soczewkową. Paleniska otwarte na cztery strony, zarówno w kwadracie jak i na planie koła to idealne rozwiązanie dla kominka umieszczonego centralnie w pomieszczeniu.
Święta i kominek
artykuł
22-12-2017
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas kiedy mamy okazję na efektywne spędzenie czasu z rodziną i możemy na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach. Kominek, piec czy piecyk często towarzyszy tym niezwykłym chwilom. Zachęcam do zatopienia się w ten magiczny świąteczny klimat w blasku kominka i towarzystwie rymowanek z kominkiem i Świętami w roli głównej.
Świąteczna dekoracja kominka
inspiracje
11-12-2017
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia szczególną uwagę przykładamy do świątecznej dekoracji domów i wnętrz. Obok choinki często w naszych wnętrzach goszczą też inne dekoracje, stroiki świąteczne, obrusy itp. Szczególnego charakteru można też nadać kominkowi, który dzięki zastosowaniu odpowiednich ozdób, może pomóc w zbudowaniu świątecznej atmosfery.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    10

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.