Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Targi branży kominkowej to miejsce, gdzie można zobaczyć wiele nowości i ciekawych inspiracji, a także podpatrzeć jakie trendy będą obowiązywać w najbliższym czasie. Podczas tegorocznych targów w Wels dominowały propozycje kominków, w tym opalanych drewnem, ale również pojawiło się sporo biokominków. Jakie trendy będą obowiązywały w tym roku przekonajcie się sami.
Klasyczna forma - M-KOM
przegląd
02-02-2017
M-KOM to firma z wieloletnią tradycją i doświadczeniem wynikającym z realizacji wielu zleceń, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. W ofercie firmy znajdziemy bogaty wybór obudów kominkowych wykonanych z naturalnego kamienia, takich jak marmur i trawertyn. Obudowy wykonane są ręcznie przy zachowaniu dbałości o każdy szczegół.
Linia biokominków INPORTAL marki Infire to idealny kompromis pomiędzy pięknem kominka z prawdziwym ogniem a łatwością i wygodą montażu oraz obsługi. Portale wykonane z MDFu lakierowanego na wysoki połysk ze stalowym wkładem i bezpiecznym paleniskiem z włóknem ceramicznym pozwalają na cieszenie się kominkiem z prawdziwym ogniem o tradycyjnym wyglądzie bez problemów z drewnem, kominem czy sadzą.
Portal kominkowy to niewątpliwie rozwiązanie ponadczasowe. Kojarzy nam się głównie z bogatymi wnętrzami pałacowymi oraz eleganckimi dworami szlacheckimi. Obecnie może ozdabiać różne wnętrza. Salony naszych domów, sale bankietowe czy konferencyjne, hotele czy restauracje. Jedno jest pewne klasyczny, prosty portal kominkowy wpasuje się idealnie nawet w nowoczesne wnętrze.
Święta to niezwykły czas, w którym możemy spędzać chwile w domowej, ciepłej atmosferze w gronie najbliższych nam osób. Pięknie ozdobiona choinka, pyszne potrawy na stole, a w tle oczywiście otulająca nas magia żywego ognia pochodzącego prosto z naszego kominka.
Metalowe kominki
nowe
19-04-2016
Decyzja o posiadaniu ognistego przyjaciela w domu jest dopiero pierwszą z szeregu decyzji, które dotyczą kominka. Obok kwestii technicznych, równie ważne są elementy wizualne. Materiał, na bazie którego zostanie wykonana obudowa kominka, w największym stopniu decyduje o jego atrakcyjności i wrażeniu, jakie wywoła.
Szarość w kominkach
nie tylko kolor
13-04-2016
Od jakiegoś czasu coraz częściej w wystroju wnętrz dominują szarości. Odcienie czerni i bieli okazują się często zbyt oczywiste. Jednak pomiędzy nimi znajduje się cała paleta szarości, która przedstawia ogromny wachlarz możliwości zabawy nie tylko kolorem, ale i naturalną fakturą materiałów dostępnych w tego typu odcieniach. Tłumaczy to popularność surowego, na pierwszy rzut oka i wydawałoby się nieatrakcyjnego betonu czy steatytu. Ta moda przeniosła się też na kominki.
Kochamy Kominki -warto mieć kominek w domu
KOCHAMY KOMINKI
15-03-2016
KOCHAMY KOMINKI - zapraszamy do wspólnych działań. Kominki i piece opalane drewnem są nie tylko źródłem wielu przyjemnych chwil ale popularnym w Polsce źródłem ogrzewania i dogrzewania. W sytuacjach awaryjnych (brak prądu) mogą swoim ciepłem wręcz ratować zdrowie i życie!. Jeśli będą to urządzenia spełniające normy, prawidłowo zbudowane czy zainstalowane, oraz poprawnie eksploatowane nie widzimy powodów by ich użytkownicy aktualni i potencjalni mieli obawy zdrowotne.
Powiecie Państwo, że cuda się nie zdarzają. W zasadzie tak, ale... są wyjątki. Do nich należy z pewnością STEATYT.
Kamienne cuda
Artykuł
22-01-2016
Beskidy, malownicze okolice Dukli – tu mieszka Janusz Wrzecionko, nazywany przez wszystkich Jasiem. To wyjątkowy artysta zajmujący się rzeźbą, robieniem drewnianych mebli, przede wszystkim jednak budowaniem niezwykłych kamiennych pieców i kominków.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    10

Z galerii kominków

Świat Kominków

Pierwszy, 

niezależny magazyn

o kominkach

i piecach, partner serwisu kominki.org  -  kwartalnik "Świat Kominków"

 

 

Eksperci

Eksperci
Ludzie, którzy wiele lat poświęcili na poznanie tajników związanych z budową i eksploatacją kominka
Łukasz Darłak - wiceprezes firmy DARCO, producenta elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej
 
Tomasz Nazimek - właściciel firmy Perfekt, wykonującej kominki, instalacje DGP 

 

Forum

Felietony

Forum kominki.org

 

Kominkowy Hyde-Park, często najlepsze miejsce wymiany doświadczeń i opinii o instalacjach, firmach, produktach ... wszystko to (prawie) bez cenzury !

 

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.