Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Kominek na Walentynki
artykuł
14-02-2018
Chyba każdy widział kiedyś film, w którym namiętne sceny miłosne miały miejsce przy kominku, a wielu czytelników zna zapewne takie sytuacje nie tyle z ekranu, co z życia… Ogień i sex – do tych skojarzeń przyzwyczaiła nas literatura. Zdaniem znawców feng shui. wzajemne powiązania tych zjawisk są daleko głębsze i bardziej praktyczne niż te potocznie znane.
Przepis na kominek
Świat Kominków poleca
09-02-2018
Rozpoczynając przygodę kominkową, warto na początek zebrać garść inspiracji. Następnie zrobić przegląd urządzeń kominkowych i zdecydować się na to, które jest najbliższe indywidualnym potrzebom i preferencjom. A na koniec dorzucić szczyptę koloru i wyczucia smaku. Pamiętajcie – kominek lub piec zajmuje najbardziej eksponowane miejsce we wnętrzu, determinuje całość aranżacji i jest główną atrakcją we wnętrzarskim menu. Dlatego też warto od niego zacząć waszą miniprojektową przygodę.
W dniach 30 stycznia - 2 lutego 2018 roku w Poznaniu odbyła się największa impreza targowa poświęcona branży kominkowej - Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI. Na hali 5A oraz w łączniku przy hali można było podziwiać odpalone urządzenia kominkowe i zapoznać się z nowościami na rynku.
Ofemflamme 2017 - nagroda za design
Świat Kominków poleca
16-01-2018
Podczas międzynarodowych targów ISH 2017 we Frankfurcie przyznane zostały po raz trzeci nagrody Ofenflamme (z niem. Płomień pieca). Nagroda została zainicjowana przez niemieckie czasopismo Kamine & Kachelöfen, organizację ZVSHK (Centralne Zrzeszenie Instalatorów Sanitarnych, Grzewczych i Klimatyzacyjnych) oraz VEUKO (Europejskie Zrzeszenie Organizacji Zduńskich).
Nietypowe kształty palenisk
inspiracje
03-01-2018
Wyobrazić sobie można różne krzyżówki różnych rodzajów palenisk i są one u niektórych producentów z pewnością dostępne, co najmniej na indywidualne zamówienie. Oryginalne jaja, palenisko w kształcie piłki (oczywiście na gaz) i inne wariacje z szybą soczewkową. Paleniska otwarte na cztery strony, zarówno w kwadracie jak i na planie koła to idealne rozwiązanie dla kominka umieszczonego centralnie w pomieszczeniu.
Święta i kominek
artykuł
22-12-2017
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas kiedy mamy okazję na efektywne spędzenie czasu z rodziną i możemy na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach. Kominek, piec czy piecyk często towarzyszy tym niezwykłym chwilom. Zachęcam do zatopienia się w ten magiczny świąteczny klimat w blasku kominka i towarzystwie rymowanek z kominkiem i Świętami w roli głównej.
Świąteczna dekoracja kominka
inspiracje
11-12-2017
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia szczególną uwagę przykładamy do świątecznej dekoracji domów i wnętrz. Obok choinki często w naszych wnętrzach goszczą też inne dekoracje, stroiki świąteczne, obrusy itp. Szczególnego charakteru można też nadać kominkowi, który dzięki zastosowaniu odpowiednich ozdób, może pomóc w zbudowaniu świątecznej atmosfery.
Kominki w Waszych domach
inspiracje
14-11-2017
Palenisko to serce kominka, ale dopiero odpowiedni i pasujący do całości aranżacji i naszych preferencji dobór materiałów dekoracyjnych do kominka nadaje całości charakteru. Wybór dostępnych materiałów dekoracyjnych jest ogromny, od surowych materiałów takich jak szkło czy beton przez kamień, spieki kwarcowei, cegłę czy kafle.
Dwustronny kominek
artykuł
13-11-2017
Wśród pożądanych i modnych przeszkleń palenisk znajdują się wkłady vis'a'vis zwane też tunelowymi. Są to paleniska kominkowe z dwiema bliźniaczymi równoległymi do siebie szybami. Faktem jest, że paleniska te są droższe od palenisk przeszklonych z jednej tylko strony, ale też dają inne możliwości aranżacyjne.
W dzisiejszych czasach wielość materiałów i obecna technologia sprawia, że palenisko może mieć różną oprawę. Ograniczeniem jest oczywiście łatwopalność materiału i wyobraźnia inwestora, bądź projektanta zajmującego się kominkiem. Jednym z najbardziej ponadczasowych typów dekoracji kominka jest portal. Portale kominkowe przyjmują kształt odwróconej litery „U”, a wykonanie ich we właściwych proporcjach, z odpowiedniego materiału i w dobrym stylu sprawia, że ...
1  2  3  4  5  6  7  8  9    10

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.