Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Inspiracje

Inspiracje

Portal kominkowy to niewątpliwie rozwiązanie ponadczasowe. Kojarzy nam się głównie z bogatymi wnętrzami pałacowymi oraz eleganckimi dworami szlacheckimi. Obecnie może ozdabiać różne wnętrza. Salony naszych domów, sale bankietowe czy konferencyjne, hotele czy restauracje. Jedno jest pewne klasyczny, prosty portal kominkowy wpasuje się idealnie nawet w nowoczesne wnętrze.
Święta to niezwykły czas, w którym możemy spędzać chwile w domowej, ciepłej atmosferze w gronie najbliższych nam osób. Pięknie ozdobiona choinka, pyszne potrawy na stole, a w tle oczywiście otulająca nas magia żywego ognia pochodzącego prosto z naszego kominka.
Metalowe kominki
nowe
19-04-2016
Decyzja o posiadaniu ognistego przyjaciela w domu jest dopiero pierwszą z szeregu decyzji, które dotyczą kominka. Obok kwestii technicznych, równie ważne są elementy wizualne. Materiał, na bazie którego zostanie wykonana obudowa kominka, w największym stopniu decyduje o jego atrakcyjności i wrażeniu, jakie wywoła.
Szarość w kominkach
nie tylko kolor
13-04-2016
Od jakiegoś czasu coraz częściej w wystroju wnętrz dominują szarości. Odcienie czerni i bieli okazują się często zbyt oczywiste. Jednak pomiędzy nimi znajduje się cała paleta szarości, która przedstawia ogromny wachlarz możliwości zabawy nie tylko kolorem, ale i naturalną fakturą materiałów dostępnych w tego typu odcieniach. Tłumaczy to popularność surowego, na pierwszy rzut oka i wydawałoby się nieatrakcyjnego betonu czy steatytu. Ta moda przeniosła się też na kominki.
Kochamy Kominki -warto mieć kominek w domu
KOCHAMY KOMINKI
15-03-2016
KOCHAMY KOMINKI - zapraszamy do wspólnych działań. Kominki i piece opalane drewnem są nie tylko źródłem wielu przyjemnych chwil ale popularnym w Polsce źródłem ogrzewania i dogrzewania. W sytuacjach awaryjnych (brak prądu) mogą swoim ciepłem wręcz ratować zdrowie i życie!. Jeśli będą to urządzenia spełniające normy, prawidłowo zbudowane czy zainstalowane, oraz poprawnie eksploatowane nie widzimy powodów by ich użytkownicy aktualni i potencjalni mieli obawy zdrowotne.
Powiecie Państwo, że cuda się nie zdarzają. W zasadzie tak, ale... są wyjątki. Do nich należy z pewnością STEATYT.
Kamienne cuda
Artykuł
22-01-2016
Beskidy, malownicze okolice Dukli – tu mieszka Janusz Wrzecionko, nazywany przez wszystkich Jasiem. To wyjątkowy artysta zajmujący się rzeźbą, robieniem drewnianych mebli, przede wszystkim jednak budowaniem niezwykłych kamiennych pieców i kominków.
Kominki dają nam nie tylko ciepło ale i światło. Jak ważne jest oświetlenie wnętrza, wie chyba każdy, ale nie każdy zastanawiał się nad oświetleniem bryły kominka. A może to być bardzo ciekawy pomysł, który pozwoli wyeksponować bryłę kominka we wnętrzu nawet, gdy nie płonie w nim naturalny ogień.
Czy o kominku można i wypada mówić w kontekście narodowym? Był i jest on przecież urządzeniem do grzania, dla wszystkich. A jednak były lata, gdy zastanawiano się nad tym, czy przypadkiem nie zachować w polskiej tradycji kominków opalanych drewnem, wypieranych przez urządzenia opalane węglem z Niemiec, Anglii czy Francji.
Kominek zbłądził pod strzechy i stał się na tyle przystępny cenowo, że w zasadzie każda pracująca rodzina może sobie na ogień w domu pozwolić. By tak się stało, musiała pojawić się masowa, powtarzalna produkcja oraz uproszczony, samoobsługowy system sprzedaży. Mamy więc międzynarodowe sieci handlowe, które zamawiają kilka tysięcy czy kilkaset sztuk kominkowych wkładów, promują je na bilbordach oraz w gazetkach i sprzedają z niewielką (podobno) marżą.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    

Z galerii kominków

Świat Kominków

Pierwszy, 

niezależny magazyn

o kominkach

i piecach, partner serwisu kominki.org  -  kwartalnik "Świat Kominków"

 

 

Eksperci

Eksperci
Ludzie, którzy wiele lat poświęcili na poznanie tajników związanych z budową i eksploatacją kominka
Łukasz Darłak - wiceprezes firmy DARCO, producenta elementów techniki grzewczej i wentylacyjnej
 
Tomasz Nazimek - właściciel firmy Perfekt, wykonującej kominki, instalacje DGP 

 

Forum

Felietony

Forum kominki.org

 

Kominkowy Hyde-Park, często najlepsze miejsce wymiany doświadczeń i opinii o instalacjach, firmach, produktach ... wszystko to (prawie) bez cenzury !

 

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.