Kominki.org   >   Kominki  >   Gazowe, elektryczne i biokominki  >   5 powodów dla których warto mieć kominek gazowy

Gazowe, elektryczne i biokominki

5 powodów dla których warto mieć kominek gazowyartykuł

drukuj

Pięć powodów dla których warto mieć kominek gazowy:

 

1. Kominki gazowe są wszechstronne i stanowią bardzo dobrą propozycję dla klientów indywidualnych, jak i komercyjnych, takich jak hotele, restauracje czy bary, a także dla różnego rodzaju budynków użytkowych. Gwarantują one wygodę, wydajność i mnóstwo opcji. Ludzie mieszkający w nowoczesnych mieszkaniach, jak i domach docenią łatwość obsługi i szybką reakcję urządzenia gazowego na polecenia z pilota. By zamontować kominek gazowy można, choć nie trzeba mieć dostępu do gazu z sieci, takie urządzenie może też być podłączone do gazu z butli. 

 

2. Kominek gazowy zyskuje coraz większą popularność. Mówi się o nim: „produkt dla wygodnych”, ponieważ jego eksploatacja nie wymaga takich zabiegów, jak: rozpalanie, dokładanie drewna, czyszczenie z popiołu, a przede wszystkim przygotowanie i składowanie opału. Dodatkową zaletą wkładów gazowych z zamkniętą komorą spalania jest to, że nie wymagają tradycyjnego komina – wystarczy przewód koncentryczny powietrzno-spalinowy. Kominek zasilany gazem ziemnym NG lub LPG możemy umieścić prawie w dowolnym miejscu. Wewnętrzna powierzchnia szyby wkładu nie ulega zabrudzeniu sadzą, nie wymaga czyszczenia również komora paleniska.

 

3. Kominek gazowy jest dedykowany dla klienta, który ceni sobie przede wszystkim wygodę. Po drugie – wygodę. Po trzecie – wygodę.  Wystarczy nacisnąć przycisk w pilocie, który uruchomi gaz. I na tym koniec.. kominkowy wkład gazowy jest sterowany pilotem, czyli podobnie jak telewizory. Dzięki temu możemy sterować naszym kominkiem z wygodnego fotela. Nowoczesne wkłady posiadają nie tylko funkcję „włącz” i „wyłącz”, ale kiedy chcemy, możemy w nich przy pomocy pilota, telefonu czy tabletu zwiększyć dopływ gazu (a tym samym płomień) albo go zmniejszyć. Wszystko wedle życzenia. Do tego możemy ustalić, w jakich godzinach wkład ma się włączać i wyłączać, nawet pod naszą nieobecność, a także ustawić temperaturę, jaką będzie grzał. Te wszystkie powody sprawiają, że wkłady gazowe poza domami mieszkalnymi, są szczególnie chętnie wybierane do hoteli bądź restauracji .

 

4. Kominkowy  wkład gazowy jest bezpieczny. Nowoczesne wkłady posiadają dwa czujniki w różnych miejscach kominka, które działają w niezależny od siebie sposób. Jeśli płomień zgaśnie z jakiegoś powodu, czujnik od razu zablokuje dopływ gazu do paleniska. A gdyby nawet miało dojść do wycieku gazu, w środku nowoczesnych wkładów są specjalne klapy, które zabezpieczają całość przed wybuchem.

 

5. Kominki gazowe oferują bardzo wysoką wydajność. Musimy też pamiętać, że oferują najlepszą opcję dla osób, które szukają pięknego efektu i ciepła bez jakichkolwiek opóźnień bądź strat energii. Większość pracujących osób, które przychodzą po pracy do domu, ma tylko kilka godzin na spędzenie czasu z rodziną, posiłek itp. 

Dariusz Marciniak

 

kominek gazowy Cosmos 125D obustronnie przeszklony z zamkniętą komorą spalania

Bodart&Gonay...

kominek gazowy dwustronny z panoramicznymi szybami

Dru / Spartherm

Kratki, piecyk na gaz

wkład kominkowy opalany gazem otoczony kamiennym portalem o klasycznym wyglądzie

Kal-fire

 panoramiczny wąski gazowy wkład kominkowy z zamkniętą komorą spalania

Kal-fire

Kratki

Brunner by Bellfires

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.