Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Gazowe, elektryczne i biokominki

Gazowe, elektryczne i biokominki

Kominek na gaz
artykuł
04-08-2017
Jeszcze kilka lat temu kominki gazowe były w Polsce egzotyką. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Na rynku dostępne są produkty gazowe wielu producentów i cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących. A więc dlaczego gaz?
Nowość od Kratki.pl. Ogrzewacz gazowy PATIO
Artykuł reklamowy
03-08-2017
Najnowszy produkt polskiego producenta wkładów kominkowych i biokominków to propozycja dla miłośników spędzania długich wieczorów na świeżym powietrzu. Ogrzewacz gazowy PATIO to jednak nie tylko gwarancja ciepła w chłodne letnie noce. To także spektakularna wizja ognia widoczna z czterech stron urządzenia. Dzięki funkcji grzewczej i wyjątkowemu designowi, PATIO sprawdzi się w każdym miejscu
Mieszkasz w bloku, chcesz mieć kominek, ale nie masz dedykowanego dla tradycyjnych kominków opalanych drewnem komina. Nie oznacza to wcale, że musisz zapomnieć o kominku. Obecnie dostępna jest na rynku szeroka gama urządzeń opalanych bioetanolem - biokominków, które mogą spełnić Twoje marzenie o żywym ogniu w Twoim "M".
Gazowe wizje
artykuł
W domowym zaciszu pragniemy postawić czerwony znak STOP maratonom, wyścigom i innym – nie tylko sportowym – konkurencjom. Czy możemy dostać ogień, który zaspokoi nasze atawistyczne potrzeby, a jednocześnie będzie wymagał od nas absolutnego minimum uwagi i jednego ruchu ręką na pilocie? Owszem. By spełnić wygórowane potrzeby współczesnego człowieka, powstały różnej wielkości, kształtu i maści kominkowe paleniska gazowe, które doskonale spełnią się w roli wieczorowych umilaczy.
Gazowe kominki wiszące są ciekawym rozwiązaniem zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym. W przypadku gazowych rozwiązań znaleźć można ciekawe propozycje niewielkich rozmiarów z ciekawymi formatami przeszkleń na przykład na przestrzał czyli tzw. vis'a'vis czy też trójstronnym przeszkleniem, który pozwala na obserwację ognia z każdej perspektywy.
Kto z nas, po dniu męczącej pracy lub po długiej służbowej podróży, nie chciałby usiąść po powrocie do domu w wygodnym fotelu, z filiżanką aromatycznej herbaty czy kawy w ręku, oczywiście przy kominku. Zdarza się coraz częściej , że nie jest to tradycyjny kominek tylko – BIOKOMINEK.
Jednym z rodzajów kominków elektrycznych są kominki wiszące. Tego typu urządzenia ze względu na różnorodność kształtów i rozmiarów oraz komfort użytkowania dają duże możliwości aranżacji w każdym wnętrzu. Zazwyczaj ich grubość jest niewielka co dodatkowo ułatwia ich instalację, można je więc zamontować na ścianie lub wbudować we wnękę ścienną.
Niewątpliwą zaletą biokominków jest to że nie wymagają kominów i mogą być montowane w rożnych miejscach.
W większości polskich domów obecne są paleniska kominkowe na drewno, a gaz owszem też jest, tyle że w rurkach. Natomiast kominkowe paleniska gazowe, stanowiące ozdobę salonu, nadal na naszym rynku są rzadkością. Ciężko jednoznacznie ocenić, czy jest to efekt naszego tradycjonalizmu, konserwatyzmu, czy odpowiednich uwarunkowań gospodarczych, w których znajdowaliśmy się przez ostatnie kilkanaście lat.
Biokominki to urządzenia, w których pali się ogień i choć uchodzą one za bezpieczne należy przestrzegać kilku zasad, aby ich użytkowanie nie naraziło nas i naszych najbliższych na uszczerbek na zdrowiu.
1  2  3    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

 

wypowiedz się

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.