Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Gazowe, elektryczne i biokominki

Gazowe, elektryczne i biokominki

W domowym zaciszu pragniemy postawić czerwony znak STOP maratonom, wyścigom i innym – nie tylko sportowym – konkurencjom. Czy możemy dostać ogień, który zaspokoi nasze atawistyczne potrzeby, a jednocześnie będzie wymagał od nas absolutnego minimum uwagi i jednego ruchu ręką na pilocie? Owszem. By spełnić wygórowane potrzeby współczesnego człowieka, powstały różnej wielkości, kształtu i maści kominkowe paleniska gazowe, które doskonale spełnią się w roli wieczorowych umilaczy.
Kominki wiszące gazowe są ciekawym rozwiązaniem zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym.
Kto z nas, po dniu męczącej pracy lub po długiej służbowej podróży, nie chciałby usiąść po powrocie do domu w wygodnym fotelu, z filiżanką aromatycznej herbaty czy kawy w ręku, oczywiście przy kominku. Zdarza się coraz częściej , że gdy nie ma innego rozwiązania to przy – BIOKOMINKU.
Jednym z rodzajów kominków elektrycznych są kominki wiszące. Tego typu urządzenia ze względu na różnorodność kształtów i rozmiarów oraz komfort użytkowania dają bardzo duże możliwości aranżacji w każdym wnętrzu. Zazwyczaj ich grubość jest niewielka co dodatkowo ułatwia ich instalację, można je więc zamontować na ścianie lub wbudować we wnękę ścienną.
Niewątpliwą zaletą biokominków jest to że nie wymagają kominów i mogą być montowane w rożnych miejscach.
W większości polskich domów obecne są paleniska kominkowe na drewno, a gaz owszem też jest, tyle że w rurkach, natomiast kominkowe paleniska gazowe, stanowiące ozdobę salonu, nadal na naszym rynku są rzadkością. Ciężko jednoznacznie ocenić, czy jest to efekt naszego tradycjonalizmu, konserwatyzmu, czy odpowiednich uwarunkowań gospodarczych, w których znajdowaliśmy się przez ostatnie kilkanaście lat.
PrimeBox to kompaktowy biokominek do każdej przestrzeni. Jego jednoczęściowa konstrukacja nie wymaga monatżu. Urządzenie nie potrzebuje komina ani innych stałych połączeń. Kominek pali się bez dymu, zapachu i sadzy co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla apartamentów i przestrzeni, gdzie istalavja tradycyjnego kominka jest niemożliwa.
Biokominki to urządzenia, w których pali się ogień i choć uchodzą one za bezpieczne należy przestrzegać kilku zasad, aby ich użytkowanie nie naraziło nas i naszych najbliższych na uszczerbek na zdrowiu.
Elektryczne kasety kominkowe z efektem 3D cieszą się coraz większą popularnością, spotykamy je nie nie tylko w mieszkaniach, ale coraz częściej w obiektach hotelowych i gastronomicznych. Firma Faber wzbogaciła swoją ofertę kominków elektrycznych o dwie nowe kasety z efektem 3D - Faber kaseta 500 i Faber kaseta kominkowa 1000.
Gaz zamiast drewna? Może nie do końca, ale w wielu sytuacjach jest to już poważna alternatywa. Gazowe paleniska trafiają dziś nie tylko do restauracji i hoteli, ale również do prywatnych apartamentów i domów. Gaz wprawdzie był obecny w kominkach od dawna, ale dotąd nie był tak atrakcyjnie opakowany, nie miał tak dobrej otoczki reklamowej i tak wielu potencjalnych nabywców – zasobnych i wygodnych.
1  2  3    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

Z galerii Video

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.