Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   Kominkowy poradnik

Kominkowy poradnik

Czy w kominku spalamy śmieci?
ekologia
12-10-2017
W ostatnim czasie roi się w mediach od doniesień o kominkach, które trują w których pali się śmieci i które są winowajcą smogu. Jednak czy tak jest rzeczywiście? Takiemu obrazowi zaprzecza niemal trzyletnia (od 14 lutego 2014 roku) działalność eko-patrolu Straży Miejskiej w Lublinie. W tym czasie na 1003 kontrole pod kątem spalania, w czym 479 dotyczących palenia w piecach ( wystawiono łącznie 183 mandaty karne) żadna nie wykryła spalania odpadów w kominkach.
10 x kominek
Świat Kominków poleca
02-10-2017
Przedstawiamy Państwu dziesięć najważniejszych punktów, które należy spełnić by cieszyć się ciepłem z kominka - od decyzji o budowie kominka po jego użytkowanie.
Kluczowym aspektem przy budowie nawiewu do kominka są jego rozmiary. Niezależnie od tego. jaka jest średnica instalacji, elementy używane przy jej budowie są zwykle dość podobne. Urządzeniem montowanym w ścianie na zewnątrz budynku jest czerpnia powietrza. Warto, by była ona zabezpieczona przed przedostaniem się insektów oraz posiadała labirynt tłumiący hałas.
Kratki kominkowe
artykuł
12-09-2017
Kratki w kominku są dla nas czymś bardzo naturalnym, mnogość ich rodzajów, kolorów, form i kształtów jest tak wielka, że niekiedy właśnie one decydują o estetyce naszego kominka. Czy mając na względzie tę oczywistość, że kratka w kominku być musi, zastanawialiśmy się, jaka – oprócz dekoracyjnej – jest jej rola?
Komora dekompresyjna nad kominkiem
porady ekspertów
31-08-2017
Czy potrzebna jest komora dekompresyjna nad kominkiem w przypadku, gdy można sufit nad kominkiem odizolować płytami termoizolacyjnymi?
Dbając o kominek, możemy sprawić, że będzie on doskonale pełnił swoją funkcję przez wiele lat. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest całoroczna troska o bezpieczne działanie kominka, a przede wszystkim jego przegląd przed każdym sezonem, od którego jakości zależeć będzie żywotność naszego domowego ogniska.
Ogrzewać kominkiem?
artykuł
25-08-2017
W dzisiejszej dobie instalacja kominka w nowobudowanym domu to już niemalże standard, a ogromna gama oferty modeli wkładów grzewczych, typów kominków powoduje, iż nie musi być to też specjalnie droga przyjemność. Bo posiadanie kominka to jest przede wszystkim przyjemność z obcowania z ogniem. Można wręcz powiedzieć że budowa systemu grzewczego, czy przynajmniej wydajne wykorzystanie kominka jako urządzenia grzewczego to przejaw zdrowo rozsądkowego, pragmatycznego podejścia.
Kratki wentylacyjne to element niezbędny do prawidłowego funkcjonowania kominka. Podczas ich doboru zwraca się uwagę nie tylko na funkcjonalność, sposób montażu i obsługi, ale też wygląd. Nawet, jeśli kratka nie będzie wyróżniać się na tle obudowy lub będzie wręcz ukryta – warto dopasować ją tak, by harmonijnie wpisywała się w styl kominka oraz całego wnętrza. Najbogatszą ofertę w tym zakresie posiada firma Kratki.pl – lider w produkcji kominków, biokominków i akcesoriów do tego typu urządzeń.
Przekonanie, że palenie w kominkach jest nieekologiczne to mit. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, by cieszyć się jednocześnie przytulną i ciepłą atmosferą oraz czystym powietrzem. Najwięcej zanieczyszczeń emitują te piece i kominki, do których wrzucane są śmieci, tworzywa sztuczne, opakowania, stare meble, sprzęty elektroniczne, szkło, butelki plastikowe, stare gazety, gumy…
Rozpalony kominek to idealne dopełnienie mroźnych zimowych wieczorów spędzanych z książką i kubkiem herbaty. Jednak nigdy nie prezentuje się tak wspaniale, jak podczas świątecznych spotkań w rodzinnym gronie. Żar nie tylko rozgrzeje cały dom, ale także sprawi, że ten wyjątkowy czas będzie jeszcze piękniejszy. Żeby jednak rzeczywiście tak było, musimy pamiętać o kilku prostych zasadach, które zagwarantują, że obsługa kominka będzie w stu procentach bezpieczna.
1  2  3  4  5  6    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

 

wypowiedz się

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.