Kominki.org   >   Kominki  >   Kominkowy poradnik

Kominkowy poradnik

Problem z piecykiem na pelet
porady ekspertów
01-12-2017
Złej jakości pelet, niewłaściwa obsługa, czy też brak konserwacji piecyka to tylko niektóre przyczyny nieprawidłowego funkcjonowania piecyka na pelet.
Wlot spalin - na jakiej wysokości?
porady ekspertów
13-11-2017
Co zrobić, gdy wlot spalin umiejscowiony jest za nisko. Jak poradzić sobie z niskim umiejscowieniem trójnika?
Inferno - ciepło z natury
Artykuł reklamowy
12-11-2017
Sprzedaż, montaż, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Specjalizujemy się w sprzedaży, serwisie i montażu wkładów kominkowych oraz piecyków firm: Thorma, Kobok, Kawmet, Sergio Leoni, J. Corradi, MCZ, Red, Cadel.
Czy w kominku spalamy śmieci?
ekologia
12-10-2017
W ostatnim czasie roi się w mediach od doniesień o kominkach, które trują w których pali się śmieci i które są winowajcą smogu. Jednak czy tak jest rzeczywiście? Takiemu obrazowi zaprzecza niemal trzyletnia (od 14 lutego 2014 roku) działalność eko-patrolu Straży Miejskiej w Lublinie. W tym czasie na 1003 kontrole pod kątem spalania, w czym 479 dotyczących palenia w piecach ( wystawiono łącznie 183 mandaty karne) żadna nie wykryła spalania odpadów w kominkach.
10 x kominek
Świat Kominków poleca
02-10-2017
Przedstawiamy Państwu dziesięć najważniejszych punktów, które należy spełnić by cieszyć się ciepłem z kominka - od decyzji o budowie kominka po jego użytkowanie.
Kluczowym aspektem przy budowie nawiewu do kominka są jego rozmiary. Niezależnie od tego. jaka jest średnica instalacji, elementy używane przy jej budowie są zwykle dość podobne. Urządzeniem montowanym w ścianie na zewnątrz budynku jest czerpnia powietrza. Warto, by była ona zabezpieczona przed przedostaniem się insektów oraz posiadała labirynt tłumiący hałas.
Kratki kominkowe
artykuł
12-09-2017
Kratki w kominku są dla nas czymś bardzo naturalnym, mnogość ich rodzajów, kolorów, form i kształtów jest tak wielka, że niekiedy właśnie one decydują o estetyce naszego kominka. Czy mając na względzie tę oczywistość, że kratka w kominku być musi, zastanawialiśmy się, jaka – oprócz dekoracyjnej – jest jej rola?
Komora dekompresyjna nad kominkiem
porady ekspertów
31-08-2017
Czy potrzebna jest komora dekompresyjna nad kominkiem w przypadku, gdy można sufit nad kominkiem odizolować płytami termoizolacyjnymi?
Dbając o kominek, możemy sprawić, że będzie on doskonale pełnił swoją funkcję przez wiele lat. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest całoroczna troska o bezpieczne działanie kominka, a przede wszystkim jego przegląd przed każdym sezonem, od którego jakości zależeć będzie żywotność naszego domowego ogniska.
Ogrzewać kominkiem?
artykuł
25-08-2017
W dzisiejszej dobie instalacja kominka w nowobudowanym domu to już niemalże standard, a ogromna gama oferty modeli wkładów grzewczych, typów kominków powoduje, iż nie musi być to też specjalnie droga przyjemność. Bo posiadanie kominka to jest przede wszystkim przyjemność z obcowania z ogniem. Można wręcz powiedzieć że budowa systemu grzewczego, czy przynajmniej wydajne wykorzystanie kominka jako urządzenia grzewczego to przejaw zdrowo rozsądkowego, pragmatycznego podejścia.
1  2  3  4  5  6    

Z galerii kominków

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.