Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominki  >   ABC kominka

ABC kominka

Rozpalony kominek to idealne dopełnienie mroźnych zimowych wieczorów spędzanych z książką i kubkiem herbaty. Jednak nigdy nie prezentuje się tak wspaniale, jak podczas świątecznych spotkań w rodzinnym gronie. Żar nie tylko rozgrzeje cały dom, ale także sprawi, że ten wyjątkowy czas będzie jeszcze piękniejszy. Żeby jednak rzeczywiście tak było, musimy pamiętać o kilku prostych zasadach, które zagwarantują, że obsługa kominka będzie w stu procentach bezpieczna.
Rekomendowane firmy przez producentów
Istotna jest całoroczna troska o bezpieczne działanie kominka, a przede wszystkim jego posezonowy przegląd. Pierwszym elementem kominka, który wymaga specjalnego traktowania, jest wkład. Jego oczyszczenie nie należy do zbyt skomplikowanych czynności, dlatego też właściwie każdy użytkownik kominka może samodzielnie podjąć się tego zadania.
Blisko 2 letni okres obowiązywania "ustawy śmieciowej" zmusza nas do jej oceny . Czy rzeczywiście spełniane są szumne zapowiedzi czy też jest to ściema i śmieci spalane są ze szkodą dla środowiska w każdy możliwy sposób.
Pieco kominki - kominki grzewcze
ABC kominka - jaki kominek wybrać?
01-07-2016
Jest to wspaniałe połączenie kominka z efektywnością pieca kumulacyjnego. Zaletą tego rozwiązania jest wysoka efektywność grzewcza przy zachowaniu dużej kominkowej wizji ognia.
Kominki konwekcyjne
ABC kominkowe jaki kominek wybrać ?
30-06-2016
Jest to najbardziej rozpowszechniony sposób budowy kominków w Polsce. Jego największą zaletą jest uzyskiwanie w bardzo krótkim czasie olbrzymich ilości gorącego powietrza. Ciepło odzyskiwane jest w wyniku przepływu powietrza przez komorę grzewczą kominka. Powietrze z pomieszczenia wpada do komory kominka w jej dolnej części, ogrzewane jest przez korpus paleniska, a następnie wydostaje się przez kratki w obudowie z powrotem do pomieszczenia
Wybór odpowiedniego paleniska to częsty problem, z którym stykają się osoby planujące budowę domu. Najlepiej wybierać nowoczesne pod względem rozwiązań technicznych paleniska. Są bezpieczne, eleganckie i łatwe w obsłudze, a dzięki zaawansowanej technice spalania mogą być szczególnie efektywne i mało emisyjne w użytkowaniu.
Czy kominek może wybuchnąć ?
Piotr Batura radzi
05-05-2016
Dzisiejszy wpis jest wynikiem dyskusji na forum muratora. Trafiła tam posiadaczka kominka, której szyba eksplodowała po kilku dniach palenia, w dopiero co zainstalowanym kominku. Szyba nie tania, narożna, z giętego szkła. Pieniądze jednak w tej sytuacji, schodzą na plan dalszy, bo wybuch grozi kalectwem.
Jak dbać o czystą szybę w kominku
poradnik palacza
21-04-2016
Pierwszym, podstawowym warunkiem, który trzeba spełnić, żeby mieć czyste szyby jest palenie suchym drewnem; maksymalna wilgotność nie powinna przekraczać 20%. Po mocnym rozpaleniu powstaje zjawisko pirolizy, wskutek którego cząsteczki osiadające na szybie są od niej odrywane i dopalane w palenisku.
Kominek po sezonie wymaga przeprowadzenia przeglądu i wykonania niezbędnych napraw. Jedną z nich może być konieczność wymiany sznura uszczelniającego. Tę czynność można wykonać samemu , ale lepiej zlecić fachowcowi..
1  2  3  4  5  6  7  8  9    

Z galerii kominków

Galeria osobliwości

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

Z galerii Video

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.