Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominek jest eko  >   Ekopatrol w Świdniku pod Lublinem

Kominek jest eko

Ekopatrol w Świdniku pod Lublinem

02-08-2017
drukuj

W Świdniku pod Lublinem niedługo rozpocznie działalność Ekopatrol. Pod koniec września Straż Miejska zostanie wyposażona w specjalny samochód, który będzie wyposażony między innymi w urządzenia do badania jakości powietrza oraz cztery fotopułapki, które będą rejestrować między innymi osoby podrzucające śmieci czy też kradnące np. drewno z lasu.  

 

Dzięki tak wyposażonemu samochodowi strażnicy miejscy ze Świdnika będą mogli skuteczniej walczyć z osobami palącymi w piecach śmieciami. Specjalne czujniki do mierzenia poziomu zanieczyszczeń będzie można zamontować na wysięgniku w dachu pojazdu lub podpiąć do drona co w dużej mierze ułatwi lokalizację nielegalnego spalania śmieci i zanieczyszczania powietrza. W nowym wyposażeniu znajdzie się także zestaw do stałego monitorowania stanu powietrza. Informacje o jakości powietrza mieszkancy Świdnika będą mogli na bieżąco sprawdzać w Internecie.  

Nowe auto plus wyposażenie to koszt blisko 190 tysięcy złotych, z czego 70 tysięcy złotych pochodzi z dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. 

Podobne ekopatrole funkcjonują już między innymi w Lublinie i Rybniku.

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach