Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Kominek jest eko

Kominek jest eko

Według jakich kryteriów poszukiwać „ekologicznego” wkładu kominkowego czy piecyka? Z pewnością warto zainwestować w urządzenia, których parametry użytkownikom odwdzięczą się efektywnością, a sąsiadom i środowisku – niską emisją. Niestety, polski ustawodawca do dzisiaj nie ustalił w tym zakresie norm godnych XXI wieku! Życie nie znosi próżni i w związku z tym, że zaostrzone wymagania dotyczące urządzeń na paliwa stałe pojawiły się np. w Niemczech już w roku 2010 r.
Wiele jest rozpowszechnianych mitów na temat spalania drewna w kominkach czy piecach. Jak można niektóre opinie przeczytać czy wysłuchać to ma się wrażenie, że wiedza na ten temat jest co najmniej przestarzała , albo ktoś nie wykonał swojej pracy. O innych powodach nie chciałbym nawet myśleć.
Czy w kominku spalamy śmieci?
warto na to zwrócić uwagę
07-12-2016
W ostatnim czasie roi się w mediach od doniesień o kominkach, które trują w których pali się śmieci i które są winowajcą smogu. Jednak czy tak jest rzeczywiście? Takiemu obrazowi zaprzecza niemal trzyletnia (od 14 lutego 2014 roku) działalność eko-patrolu Straży Miejskiej w Lublinie. W tym czasie na 1003 kontrole pod kątem spalania, w czym 479 dotyczących palenia w piecach ŻADNA nie wykryła spalania odpadów w KOMINKACH.
Do końca listopada trwają konsultacje społeczne projektu uchwały Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie aktualizacji Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego, która zostanie wprowadzona w życie w styczniu 2017 roku obejmując swym działaniem cały obszar województwa małopolskiego. Prawdopodobnie w kolejnym etapie, podobne rozwiązania będą wprowadzane w pozostałych województwach w Polsce.
Konferencja prasowa "Nie Rób Dymu"
6 październik, Warszawa
07-10-2016
W dniu 6 października w Centrum Prasowym PAP w Warszawie odbyła się konferencja prasowa „Nie Rób Dymu”. W ramach kampanii edukacyjnej zaprezentowane zostały badania ogólnopolskie dotyczące postrzegania związków między ogrzewaniem, a jakością powietrza.
Nie Rób Dymu – nie pal w piecu czym popadnie! O tym, że kominek to nie śmietnik wiedzą wszyscy. Jednak nie każdy przekuwa teorię w praktykę, paląc tym, co najbardziej toksyczne. Dzisiaj Polska na mapie Europy pod względem zanieczyszczonego powietrza znajduje się w zdecydowanej czołówce. Chcąc odwrócić ten trend i sprawić, by utraciła wiodącą pozycję w haniebnym rankingu, właśnie uruchomiono ogólnopolską kampanię edukacyjną „Nie Rób Dymu”.
Iwona Pellets
17-05-2016
Alex Aqua Ekologiczny kominek na pelety z płaszczem wodnym spełnia najnowsze rygorystyczne wymagania Ekoprojektu Rozporządzenia komisji (UE) 2015/1185 Dyrektywy 2009/125/ WE oraz wymagania dla Niemiec BimSchV2 i Austrii 15a B-VG. Urządzenia te podlegają pod programy dofinansowania zakupu
Palenie w kominkach w Niemczech
kilka spostrzerzeń
13-05-2016
....Dlatego trochę zdziwiły mnie te obrazki po drodze. Skoro u nas drewno jest aż takie "be", spodziewałem się, że w Niemczech palenie drewnem dawno odeszło do lamusa. Wyśrubowane normy czystości powietrza i moralności palaczy, powinny dawno wybić to Niemcom z głowy….
Cebud
11-05-2016
Seria 25 prefabrykowanych pieców akumulacyjnych PPA o wadze 200–600 kg cechuje znacznie niższa od wymagań Ekoprojektu emisja spalin na poziomie najostrzejszych wymagań austriackich Umweitzeichen UZ – znacznie niższych od wymagań BimSchV 2, również przy dużym załadunku drewna nawet do 20 kg
Arysto
10-05-2016
Linia wkładów SLIM to urządzenia o zmniejszonej głębokości całkowitej tj. 400–405 mm.
1  2  3  4    

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach