Kominki.org   >   Gorące podróże

Gorące podróże

"Księga mieczy"
nasza biblioteka
19-07-2018
W Księdze mieczy, nowej antologii nigdy dotąd niepublikowanych opowiadań, Gardner Dozois, sławny redaktor i popularny pisarz, zgromadził utwory wielu gwiazd współczesnej literatury fantasy, często dziejące się w ich najpopularniejszych światach. George R.R. Martin, K.J. Parker, Robin Hobb, Scott Lynch, Ken Liu, C.J. Cherryh, Daniel Abraham, Lavie Tidhar, Ellen Kushner, a także inni zabierają nas w fascynujące podróże do odległych królestw pełnych mrocznych czarów i niebezpiecznych przygód.
Gdzie mieszkają smoki? Czy lubią kotlety sojowe? Czy rycerze myją zęby albo jedzą warzywa? Jeśli jeszcze tego nie wiecie, to przeczytajcie Jotkę – łowcę smoków. W podróży do Wielkiej Brytanii w towarzystwie dzielnego rycerza, który nie boi się najgroźniejszych bestii, poznacie wiele niezwykłych miejsc i stworów. A jeżeli będziecie mieli jeszcze więcej pytań, koniecznie zajrzyjcie do Smokarium i Kącika Smoczego Historyka.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uznał Zespół Pałacowo- Parkowy w Rogalinie za Pomnik Historii. Uroczystość oficjalnego nadania wyróżnienia z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyła się w dniu 20 kwietnia 2018 roku o godz. 12:00 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Uznanie za Pomnik Historii oznacza nadanie danemu zabytkowi szczególnej rangi ze względu na jego wartość dla kultury narodowej.
W dniu 19 maja bieżącego roku w Zdunach odbyła się „Zduńska" Noc Muzeów. Zabytkowe kominki i piece można było zobaczyć też w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu.
"Wyspa wtajemniczenia"
nasza biblioteka
24-05-2018
Trzymająca w napięciu historia przenosi czytelnika w niezwykły świat magii, opowiada także o zwykłych ludzkich radościach, zmartwieniach i smutkach. Trylogia „Siódmy zmysł” to obowiązkowa lektura dla wszystkich dzieci , które lubią baśnie i magiczne przygody. Bohaterowie książki – pracowita jedenastoletnia Hanka, zawsze uśmiechnięty dziewięcioletni Sławek i pewny siebie trzynastoletni Rafał – mieszkają w ponurym sierocińcu.
"Nie twój ruch"
nasza biblioteka
10-05-2018
Tiffany Snow stworzyła bestsellerową serię czytaną namiętnie przez czytelniczki z całego świata, którą gatunkowo można określić jako romans sensacyjny z wątkiem erotycznym. Autorka znakomicie buduje napięcie, mistrzowsko przedstawia chwile namiętności, a zmysłowe sceny łóżkowe są naprawdę odważne. Tiffany świetnie buduje portrety psychologiczne bohaterów, nie stroniąc od humoru i anegdoty. Uczy czytelniczki radzenia sobie z własnym lękiem, strachem i emocjami.
Zapraszamy w sentymentalną podróż po Kresach. Autorzy przedstawiają najcenniejsze zabytki i polskie pamiątki na terenie dawnych Kresów Wschodnich, znajdujących się obecnie w granicach Litwy i Białorusi. Są wśród nich: budowle sakralne, pałace i dwory, domy mieszkalne i zabudowania gospodarcze, mosty, bramy, cmentarze. Całość – ponad 500 obiektów – zilustrowana rzutami, planami oraz fotografiami z 2015 roku.
W piątek 08.12.2017 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „ Zduństwo – kolekcja Piotra Batury” w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. Wystawa zorganizowana we współpracy z Urzędem Miejskim w Żninie prezentowana jest w Galerii im. Tadeusza Małachowskiego dostępna będzie do 19 stycznia 2018 roku. Wstęp to koszt trzech złotych.
Jednym z większych zadań w czasie ostatniej rewaloryzacji pałacu Raczyńskich w Rogalinie było przywrócenie jakże ważnego, użytkowo-dekoracyjnego elementu wnętrz, jakim były piece i kominki. Konserwację czterech zachowanych pieców wykonała gdańska pracownia Marii i Marka Sieńkowskich, znana m.in. z konserwacji „króla pieców” w Dworze Artusa. Natomiast wykonaną w rekordowo krótkim czasie piętnastu miesięcy rekonstrukcję czternastu pieców wykonała białostocka Kaflarnia "Kafel-Kar".
Muzeum Ognia w Żorach
Świat Kominków poleca
07-09-2017
Intrygująca bryła przypominająca płomień, pokryta elewacją wykonaną z miedzi, w pełnym słońcu wydaje się płonąć. Czyż nie jest to idealne entrée do „świata ognia”? W jej wnętrzu, a mówiąc precyzyjniej w podziemiu, równie nowoczesna co sam budynek multimedialna i interaktywna ekspozycja poświęcona wiedzy na temat żywiołu ognia oraz energii od prehistorii, przez antyk i wieki średnie, do współczesności.
1  2  3  4  5  6  7  8    

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach