Kominki.org   >   Grille  >   Grille, kuchnie, wędzarki

Grille, kuchnie, wędzarki

Sezon zimowy wcale nie musi oznaczać przerwy od ulubionych potraw z rusztu. Grillowanie zimą jest możliwe, tylko należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Dzięki nim nasze zimowe BBQ na pewno będzie udane.
Grille stalowe
artykuł
13-07-2017
Grill stalowy jest powszechnie dostępnym urządzeniem, posiada on dużo zalet, dlatego tak chętnie wybierany jest przez wiele osób.
Jak rozpalić grilla węglowego?
artykuł
01-06-2017
Jeśli posiadamy odpowiednie akcesoria, to rozpalenie grilla węglowego nie wydaje się trudnym zadaniem. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą nam zrobić to szybko, bezpiecznie i bez zbędnych zabrudzeń. Dobrze rozpalony brykiet pozwala łatwiej przyrządzać smaczne i równomiernie wypieczone potrawy.
Domowa wędzarnia. Sam decydujesz, co jesz
Artykuł reklamowy
24-11-2016
Ryby, wędliny czy sery uwędzone według tradycyjnych metod to rarytas. Podziwiamy ich głęboki smak, napawamy się aromatem… I żałujemy, że tak rzadko mamy do nich dostęp. Tymczasem wystarczy kawałek ogródka albo działki, by rozpocząć swoją przygodę z prawdziwym wędzeniem. Przygodę dostępną dla każdego: nie wymagającą poświęceń, a jakże pasjonującą!
Grille stacjonarne
artykuł
24-06-2016
Zdaniem dużej części miłośników kucharzenia na wolnym powietrzu w grillowaniu wcale nie chodzi o zabawę i szybkie przyrządzanie dań. Najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu w gronie bliskich przyjaciół i rodziny, a delektowanie się pieczonymi potrawami dodaje takim spotkaniom tylko smaku. A pod tym względem, jak zapewnia wielu z nich, od grilli mobilnych lepsze rezultaty zapewniają grille stacjonarne.
Budujemy Grill
ogień w ogrodzie
22-06-2016
Wiosna, lato… Na tę myśl zaczynają w głowie chodzić różne myśli przyjemne, plany, wyjazdy, wycieczki. A między nimi też wspólne grillowanie. Wielu z nas ma jakąś działkę, ogródek, ranczo, domek, gdzie można w ten sposób przyjemnie spędzić czas. Znajomi też są, muzyka gra, obowiązkowe piwo (bezalkoholowe...) też jest. A gwóźdź programu, grill? Jakiś nędzny, byle jaki, może kupiony w jakimś hipermarkecie, blaszany, jednorazowy... A fuj! Toć to obraza grillowania! Ten żart jest oczywiście
Wszyscy jesteśmy specjalistami w rozpalaniu grilla. Potrafimy więc docenić wszelkie udogodnienia. A cóż może być prostszego od wrzucenia zapalonej zapałki do kanału kominowego i… odczekaniu 20 minut. Tak właśnie działa światowa nowość – Grillbox.
Przygotowanie smacznych potraw z grilla wiąże się nie tylko z zakupem odpowiednich produktów, ale przede wszystkim z ich właściwym doprawieniem i przyrządzeniem. Każdy, kto choć raz stał przy ruszcie, wie jak niezwykle ważne są sztućce, które pozwalają na sprawne obracanie i przekładanie grillowanych potraw. Przydatne są również akcesoria, które ułatwią opieczenie kiełbasek czy ryb. Firma Landmann w każdym sezonie grillowym prezentuje dodatki, których nie może zabraknąć w trakcie grillowania.
Wino przy grillu
22-07-2015
Kultura wina w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Wpływ na to miały - bez wątpienia - zmiana gospodarcza i otwarcie granic. Podróże do krajów winiarskich takich jak Francja, Włochy, Węgry, Hiszpania, Niemcy czy Austria spowodowały, że te same wina które tam próbowaliśmy, chcieliśmy pić w Polsce. Ci, którzy zajmują się importem win, bardzo szybko zareagowali i wypełniają tę przestrzeń poprzez propozycję win do restauracji, winiarni czy supermarketów. Tyle tylko, że to za mało.
Grille murowane
09-07-2015
Jeśli ktoś ma duży ogród i lubi grillować często i w dużych ilościach, może zdecydować się na grill murowany, który będzie opalany węglem drzewnym lub drewnem. Tego rodzaju urządzenia powstają zazwyczaj z kamieni bądź murowane są z cegieł.
1  2  3  4    

Z galerii architektura ogrodu

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Fire Tube TV

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.