Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Wybieram wkład wodny

Wybieram wkład wodny

Wybieramy wkład wodny
przegląd wkładów z płaszczem wodnym
Kominki z płaszczem wodnym ze względu na szereg zalet coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Jest to ciekawe rozwiązanie, gdyż oprócz ogrzewania może pełnić inne funkcję takie jak np. podgrzewanie wody. Najczęściej kominek wodny łączymy z kotłem gazowym, na paliwo stałe, peletowym czy pompą ciepła.
Systemy Kominkowe Waligóra, Linia SKW lub SKW-TV
przegląd kominków z płaszczem wodnym
Palenisko wykonane z blachy kotłowej o średnicy mocy 16, 24 lub 36 kW, z czego 89% wyprodukowanej energii przekazywane jest wodzie, osiąga sprawność 80%. Narożne palenisko występuje w wersji z szybą łączoną lub giętą. Pracuje w układzie zamkniętym - wyposażone w chłodnicę. Wkład posiada drzwi otwierane tradycyjnie lub unoszone do góry, oszklone szkłem Robax firmy Schott.
Spartherm, Varia A-FDh H2O
przegląd kominków z płaszczem wodnym
Palenisko vis-à-vis dwupłaszczowe, z zewnętrznym korpusem stalowym i wnętrzem wyłożonym szamotem o mocy 21 kW z czego 13,2 kW przekazywanych jest wodzie wyposażone w systemem czystej szyby. W komplecie z paleniskiem black box. Dedykowany do pracy w układzie zamkniętym. Sprawność: 80%.
Schmid, Lina W 7363 h
przegląd kominków z płaszczem wodnym
Stalowo-żeliwne palenisko z wyłożeniem szamotowym i podwójną szybą charakteryzuje moc 14,9 kW, z czego 70% przekazywanych jest wodzie. W komplecie z paleniskiem: zasobnik na wodę, czujnik temperatury , czujnik do sterownika, zawór bezpieczeństwa, podłączenia na zimną, ciepłą wodę. Dedykowany do pracy w układzie zamkniętym.
SAM, Cantabria 25W
przegląd kominków z płaszczem wodnym
Stalowo-żeliwny wkład o mocy 25 kW, z czego 18 kW przekazywanych jest wodzie. Sprawność: 70%. Wkład dedykowany do pracy w układzie otwartym. Doprowadzenie powietrza z pomieszczenia. Średnica wylotu spalin: ø200 mm. Szyba żaroodporna.
SAM, Wkład 130PW50
przegląd kominków z płaszczem wodnym
Stalowo-żeliwny wkład o mocy 20,6 kW, z czego 13,7 kW przekazywanych jest wodzie. Sprawność: 80,2%. Możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz (ø100 mm). Wkład może pracować w układzie otwartym bądź – w wersji z wężownicą schładzającą – w układzie zamkniętym i otwartym.
Stalowe palenisko z wyłożeniem szamotowym i prostą szybą charakteryzuje moc 15 kW, z czego 9 kW przekazywanych jest wodzie. Wkład wyposażony w wężownicę schładzającą, system spalania wtórnego, samoczynne domykanie drzwiczek, szamotowy deflektor, żeliwny ruszt oraz popielnik.
Palazzetti, Noah Idro
przegląd kominków z płaszczem wodnym
Piecyk peletowy Noah Idro występuje w dwóch wersjach mocy: 12 i 15 kW, z czego na wodę jest przekazywanych: 10 i 13,5 kW. Automatyczne piece na pelety dostępne w czterech wersjach kolorystycznych ceramiki, które łączą widok ognia, taki jak w normalnym kominku na drewno, niepowtarzalny włoski design i niezwykły komfort użytkowania.
Lechma, Pl-500 Green SB
przegląd kominków z płaszczem wodnym
Stalowe palenisko narożne wyłożone wermikulitem z płaszczem wodnym o mocy 13,5 kW, z czego połowa przekazywana jest w wodzie. Osiąga sprawność 80%. wyposażone jest w giętą szybę z nadrukiem. Pracuje w układzie zamkniętym oraz otwartym.
Lechma, PL600 Prestige DUO
przegląd kominków z płaszczem wodnym
Kominek dwustronny, stalowy z paleniskiem wyłożonym wermikulitem, dostępny z drzwiami otwieranymi tradycyjnie na bok lub podnoszonymi do góry. Co ważne, wyposażony w podwójne szyby.
1  2    

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

 

wypowiedz się

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach