Portal branży kominkowej
Kominki.org   >   Aktualności inne  >   Biokominki i kominki elektryczne  >   Innowacyjne kominki elektryczne

Biokominki i kominki elektryczne

Innowacyjne kominki elektrycznekominki elektryczne - przegląd

25-04-2017
drukuj

Kaseta 1000 z polanami z efektem płomienia...

Kominek Prism 50” z efektem płomienia Optiflame

Kominek Alameda z efektem płomienia Opti-myst

Kominek Volterra z efektem płomienia Opti-V

Innowacyjne kominki elektryczne

Niewiele może się równać z atmosferą tworzoną przez płomienie ogniska. Dają one wspaniałe uczucie przytulności i komfortu podkreślane przez rozchodzący się blask. Jednakże tradycyjne kominki bywają kłopotliwe w użytkowaniu – trzeba usuwać popiół, magazynować opał i dbać o utrzymanie czystości. Stąd też coraz więcej osób docenia korzyści płynące z używania kominków elektrycznych.

 

Komfort za niewielkie pieniądze

Kominki elektryczne Dimplex są rozwiązaniem komfortowym i prostym w obsłudze. Nie wymagają odprowadzenia spalin ani podłączenia do komina, sprawdzą się nawet w mieszkaniu, w którym zwykle nie ma szans na instalację tradycyjnego kominka. Urządzenia te nie brudzą i nie trzeba ich czyścić, nie wydzielają również spalin ani nie parzą, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla użytkownika.

Ważną cechą kominków elektrycznych Dimplex jest to, że są one niedrogie w eksploatacji. Sam efekt płomienia pobiera jedynie około 25–300 W, a koszt użytkowania kominków wykonanych w technologii LED bez uruchomionej funkcji grzewczej wynosi już od około 1 grosza za 1 godzinę pracy efektu świetlnego! Dzięki temu można cieszyć się blaskiem płomieni bez konieczności zaprzątania sobie głowy zużyciem energii elektrycznej i troską o obciążenie budżetu domowego.

 

Ogień jak żywy

Kominki elektryczne Dimplex oferowane są z 3 efektami płomienia: Optiflame®, Opti-myst® oraz Opti-V®. Każdy z nich to niemal doskonała iluzja płomienia, która sprawia, że praktycznie niemożliwe jest odróżnienie efektu od prawdziwego ognia.

Opti-myst® tworzony jest przy pomocy opatentowanej technologii wykorzystującej ultradźwięki do wytworzenia mgły wodnej. Odpowiednio podświetlona, daje ona efekt płomieni i dymu wydobywającego się z migoczącego paleniska. Technologia ta w połączeniu z żarzącymi się polanami drewna Opti-glo® sprawia, że płonący ogień wygląda jeszcze bardziej naturalnie i realistycznie.

Opti-V® to najbardziej zaawansowany efekt płomienia kominków elektrycznych Dimplex. Płomienie tworzone w tej technologii, w naturalny sposób skaczą po polanach paleniska sypiąc iskrami, zaś samo palenisko wydaje się bardzo przestrzenne. Wrażenie naturalności dodatkowo wzmaga delikatnie sączący się z głośników dźwięk trzaskających polan.

 

Rozwiązanie dla wymagających

Dimplex posiada najszerszą gamę kominków elektrycznych na polskim rynku. Odpowiadają one każdemu wnętrzu i stylowi – od nowoczesnego po klasyczny – i spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Innowacyjna technologia zachwyci zwolenników funkcjonalności, z kolei intrygujący design – estetów pragnących urządzić mieszkanie w niebanalny sposób. Polecamy!

 

Glen Dimplex Polska sp. z o.o.

60-479 Poznań

ul. Strzeszyńska 33

tel. 61 842 58 05

fax 61 842 58 06

www.optiflame.pl

www.dimplex.pl

 

Podziel się

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Ankieta

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi ankietami.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach. 

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach